fbpx
Естонія планує надати Україні ракети Javelin та фінські гаубиці

Естонія планує надати Україні ракети Javelin та фінські гаубиці

Javelin Артилерія Балтія Естонія ПТРК Співпраця Україна

Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети «Javelin» та фінські 122-міліметрові гаубиці.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інтерв’ю начальника відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Петер Куймет естонському виданню ERR.

Перед прийняттям остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від країни походження ракет – США, а також від колишніх власників гаубиць – Фінляндії та Німеччини.

Коли російські війська знову концентруються на кордоні з Україною, Естонія планує значно збільшити свою підтримку.

«Наразі ми розглядаємо можливість надати ракети Javelin для протитанкових ракетних систем, а також гаубиці калібру 122 мм та боєприпаси до них», – сказав начальник відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Петер Куймет.

Петер Куймет (праворуч). Фото: ЗМІ Естонії

Куймет пояснив, що перед тим, як передати ракети «Javelin», потрібно отримати дозвіл від їхнього виробника – Сполучених Штатів.

«У разі гаубиць, які ми придбали у Фінляндії, а та, своєю чергою, закупила їх у Німеччини, ми маємо попросити Німеччину та Фінляндію дати згоду на передачу зброї, і цей процес ми вже розпочали з цими країнами», – сказав Куймет.

Таким чином, терміни надання допомоги також багато в чому залежать від того, як відбуватимуться переговори із союзниками.

«У ситуації, коли Україна вже майже вісім років перебуває під російською агресією, не хотілося б починати рахувати копійки, – сказав Куймет. – Наше завдання – надати Україні реальну допомогу в тому, що їй потрібне і що зміцнить її обороноздатність та потенціал стримування».

Партія ракет до ПТРК Javelin для Литви

Естонія закупила у Фінляндії 122-міліметрові гармати у 2009 році.

В Естонії гаубиці калібру 122 мм застосовуються в артилерійському батальйоні 2-ї піхотної бригади, але їм потрібно менше половини наявного озброєння.

«У цьому сенсі кількість цих гаубиць в Естонії така, що ми можемо передати деякі з них Україні, якщо нам вдасться отримати згоду Фінляндії та Німеччини, і жодного дефіциту не виникне», – підтвердив Куймет.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Javelin Артилерія Балтія Естонія ПТРК Співпраця Україна