fbpx
Естонія просить ЄС профінансувати створення ППО

Естонія просить ЄС профінансувати створення ППО

Балтія Естонія Європа ППО та ПРО Світ

Президент Естонії Керсті Кальюлайд запропонувала ЄС профінансувати створення в її країні ППО середньої дальності для стримування Росії.

Про це інформує Мілітарний.

«Стримувати Росію допомогло б оборонне співробітництво Європейського союзу», – сказала Кальюлайд, як пише видання EER.

Одним із прикладів такої взаємодії могло б бути створення в країні системи ППО середнього радіусу дії через Фонд згуртування Євросоюзу.

За її словами, країни Балтії, в тому числі Естонія, витрачають на оборону більше 2% ВВП, проте у них як і раніше немає, наприклад, засобів протиповітряної оборони середнього радіуса дії.

NASAMS. Фото з відкритих джерелдкритих джерел

«Рада Європейського Союзу збирається та обговорює питання розвитку обороноздатності держав-членів. П’ятий рік поспіль ми сидимо у Брюсселі і кажемо, що країни Балтії, включаючи Естонію, витрачають більше 2% ВВП на оборону» — сказала президент Естонії Керсті Кальюлайд.

За словами Кальюлайд, стратегічна автономія Європейського Союзу від НАТО може працювати так, щоб ЄС міг самотужки організувати, наприклад, одну операцію в Лівії без допомоги НАТО та США.

Навесні, країни Балтії – Латвія, Литва та Естонія повідомили, що збираються разом придбати далекобійні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ).

21 травня Міністри оборони країн Балтії обговорили питання протиповітряної оборони в регіоні та можливу співпрацю у майбутньому придбанні РСЗВ.

HIMARS

Під час візиту до Литви гості з міністерств оборони Латвії та Естонії відвідали авіаційну базу Шяуляй та батальйон протиповітряної оборони, де мали можливість оглянути систему протиповітряної оборони середньої дальності NASAMS, придбану збройними силами Литви.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

«Це може бути новим довгостроковим проєктом для розвитку спільних регіональних можливостей країн Балтії», – сказав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Зауважим, що раніше три країни Балтії – Естонія, Латвія та Фінляндія домовились про спільні закупівлі бронетехніки.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балтія Естонія Європа ППО та ПРО Світ