fbpx
F-15 уразив ціль ракетою AMRAAM на рекордній дальності

F-15 уразив ціль ракетою AMRAAM на рекордній дальності

F-15 Авіаційне озброєння Авіація Випробування навчання ПС США Світ США

F-15C ПС США уразила ціль ракетою “повітря-повітря” на рекордній дальності.

Про це повідомляє The WAR ZONE.

ПС США відзвітували про рекордне за дальністю, загоризонтне перехоплення навчальної цілі ракетою класу “повітря-повітря” середньої дальності AIM-120 AMRAAM.

Рекордний пуск був проведений в рамках програми навчань WSEP East (Weapon System Evaluating Program також відомої під найменуванням Combat Archer), або Програма оцінки систем озброєнь, яка забезпечує оцінку фактичної ефективності ракет класу “повітря-повітря” та “повітря-земля”, і даючи пілотам можливість випробувати цю зброю під час бойових стрільб.

У навчаннях взяли участь літаки F-15 ПС, F/A-18 ВМС США і F/A-18 та F-35B Корпусу морської піхоти, в ході яких були проведені стрільби ракетами AIM-9 Sidewinder і AIM-120 AMRAAM. Випробувальні пуски пройшли недалеко від авіабази Тіндалл у Флориді.

Ракета AIM-120 AMRAAM була випущена з винищувача Повітряних Сил F-15C Eagle по безпілотній повітряній мішені BQM-167. При цьому Повітряні Сили  США не розкривають взагалі жодних деталей стосовно “рекордної дальності”.

Офіційно не називають ні модифікацію ракети AIM-120, ні умови пуску (швидкість польоту винищувача, висота пуску), ні навіть саму дальність ураження мішені.

Проте, експерти припускають що швидше за все це була нова модифікація ракети AIM-120D, що як заявляється має дальність ураження понад 160 км, тоді як попередні варіанти мають дальність лише понад 100 км.

AIM-120 AMRAAM це американська всепогодна керована ракета класу “повітря-повітря” середньої дальності, що оснащена активною радіолокаційною ГСН та працює за принципом “вистрілив та забув”.

Варто зазначити, що минулого місяця, компанія Boeing передала Повітряним силам США перший борт винищувача F-15EX.

Церемонія іменування винищувача F-15EX Eagle II

Перший літак доставили на базу Еглін у Флориді. Другий борт очікується вже у квітні. Ще шість літаків з першого закупівельного лоту будуть поставлені ПС США протягом 2023 фінансового року. Загалом Повітряні сили США планують придбати 144 літаки такого типу. Вони замінять F-15C\D, середній вік яких зараз – 37 років. Процес закупівлі розпочався в лютому 2019-го.

За інформацією керівника програми в компанії Boeing Лорі Шнайдер, новий винищувач є найдосконалішою версією F-15 багато в чому завдяки цифровій архітектурі. F-15EX зможе нести більше озброєння в порівнянні з будь-якими іншими винищувачами свого класу і виконувати пуски, в тому числі, гіперзвукової зброї довжиною до 22 футів (6,7 м) і вагою до 7000 фунтів (3180 кг).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


F-15 Авіаційне озброєння Авіація Випробування навчання ПС США Світ США