fbpx
F-16 для України: США офіційно підтримують навчання українських пілотів 

F-16 для України: США офіційно підтримують навчання українських пілотів 

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Військова допомога Європа Навчання ПС ЗСУ Світ США Україна

Сполучені Штати підтвердили, що підтримують спільні зусилля разом з іншими країнами щодо навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

Про це повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Він нагадав, що Сполучені Штати та союзники в останні місяці зосередились на постачанні Україні озброєння і техніки, яка необхідна для проведення ефективних наступальних операцій проти російських окупантів цієї весни та літа.

«Тепер, коли ми доставили українцям все, що ми обіцяли, щоб дати їм можливість досягти прогресу на полі бою, ми досягли моменту, коли настав час озирнутися і сказати, що Україні знадобиться як частина майбутніх сил для стримування та захисту від російської агресії. Частиною цього є винищувачі четвертого покоління F-16», – зазначив Салліван.

За словами радника, рішення американського президента підтримати навчання українських льотчиків на F-16 демонструє “довгострокову прихильність до української самооборони”.

F-16 8-го винищувальному авіаполку «Вовча зграя» ПС США. Фото зі сторінки авіаполку

Також представник Білого дому підтвердив, що в подальші місяці США разом з іншими державами обговорюватимуть, коли і в якій кількості Україна отримає сучасні західні винищувачі.

Між тим, Салліван не уточнив, як довго проходитиме навчання українських військових льотчиків на цих бойових літаках.

Крім того американський посадовець зазначив, що винищувачі F-16, які Україна отримає від союзників, надаватимуться за умови, що їх не будуть застосовувати для ударів по території Росії.

Джейк Салліван підкреслив, що Україна погоджується з такою позицією партнерів і дотримувалась її, коли отримувала далекобійну західну зброю.

Миргород, навчання «Безпечне небо 2011». Американський F-16 та українські літаки. 2011 рік. Україна. Фото: poltava.to

Нагадуємо, що у п’ятницю президент США Джо Байден на саміті G7 у Японії сказав, що Сполучені Штати підтримуватимуть спільні тренування українських льотчиків на винищувачах F-16.

Очікується, що навчання повністю проходитимуть у Європі, але буде задіяний також американський персонал.

Навчання українських льотчиків на західних винищувачах можуть зайняти кілька місяців.

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Військова допомога Європа Навчання ПС ЗСУ Світ США Україна