fbpx
Фінляндія підготувала 20-й пакет військової допомоги для України

Фінляндія підготувала 20-й пакет військової допомоги для України

Війна з Росією Військова допомога Європа Україна Фінляндія

Фінляндія передає Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого оцінюється у 100 мільйонів євро.

Про це йдеться  у повідомленні Міністерства оборони Фінляндії.

Новий пакет допомоги від Фінляндії є 20-тим з початку повномасштабної російсько-української війни.

«На карту в оборонній боротьбі України поставлено перспективу безпекового середовища для Європи та Фінляндії в поточному десятилітті. Разом з нашими союзниками ми залишаємось непохитними у нашому зобов’язанні підтримувати українців», – сказав фінський міністр оборони Антті Хякканен.

З оперативних міркувань, а також з метою забезпечення безпечного прибуття допомоги до місця призначення, подробиці щодо змісту пакету, способу його доставки або графіку не надаються.

У фінському Міноборони додали, що при прийнятті рішення про надання допомоги були враховані як потреби України, так і ресурси Збройних Сил Фінляндії.

Нагадаємо, що 29 жовтня “Мілітарний” повідомляв про підготовку Фінляндією нового пакету допомоги Україні, який націлений на захист критичної інфраструктури в осінньо-зимовий період.

Разом з цим повідомлялося, що Фінляндія сфокусована на посиленні спроможностей українських рятувальників.

Крім того, Україна організує тренінги для фінських рятувальників, які вражені роботою українських колег під час повномасштабного вторгнення і бажають перейняти набутий практичний досвід.

Раніше, 28 вересня, повідомлялося, що Міноборони Фінляндії передало українським військовим 130-мм гармати “130 К 54”.

Кількість переданих гармат не розголошується, проте відомо, що Фінляндія придбала 144 гармати М-46 у СРСР у 1965–66 роках та 166 у колишньої Східної Німеччини у 1993 році.

Вони призначені для руйнування земляних оборонних споруд, боротьби з артилерією та бронетехнікою і мінометами противника, а також для придушення живої сили противника.

Війна з Росією Військова допомога Європа Україна Фінляндія