fbpx
Фінляндія виводить свої війська з Афганістану

Фінляндія виводить свої війська з Афганістану

Азія Афганістан Світ США Фінляндія

Фінляндія виведе свій військовий контингент з Афганістану до осені.

Про це повідомляє фінська телерадіомовна компанія Yle.

За словами міністра оборони Антті Кайкконена, це пов’язано з тим, що американські війська остаточно покинуть цю країну.

В даний час в Афганістані знаходяться близько 20 фінських військовослужбовців. Максимальна чисельність фінського контингенту з врегулювання криз, у цій країні, становила 200 військових.

Очікується, що президент Байден виведе всі американські війська з Афганістану протягом найближчих місяців, про це повідомило видання The Washington Post, з посиланням на джерела в адміністрації, яким відомі такі плани.

“Ми розпочнемо впорядковане скорочення решти військ до 1 травня і плануємо вивести всі американські війська за межі країни до 20-ї річниці 11 вересня”, – сказав неназваний чиновник.

Рішення, яке Байден, як очікується, оголосить найближчим часом, дозволить залишити тисячі американських військових у країні після завершення граничного строку перебування, що закінчиться 1 травня, про який адміністрація Трампа домовилася минулого року з талібами.

Вивід планується закінчити до 9 вересня, що має поставити крапку у 20-ти річній військовій компанії США в Афганістані, розпочатої як відповідь на теракт 11 вересня 2001 року.

Офіційно в Афганістані перебуває 2500 американських військовослужбовців, хоча їх кількість коливається і в даний час приблизно на 1000 більше. До складу коаліції також залучено близько 7000 осіб, більшість з яких – це військовослужбовці підрозділів країн НАТО.

Варто зазначити, що у лютому стало відомо про наміри Фінляндія збільшити кількість своїх військових в Африці.

Фінські військові у Центральній Африканській Республіці

Саме у Африці зараз відбувається найбільша кількість конфліктів. Так з 13 операцій Організації Об’єднаних Націй та 15 операцій Європейського Союзу, вісім відбуваються в Африці. Більше всього фінських миротворців знаходиться на Близькому Сході, зокрема в Лівані, Іраку та Афганістані.

Зараз у різних країнах світу знаходиться 360 фінських військових та 150 цивільних спеціалістів. Ще на початку тисячоліття в миротворчих операціях було задіяно до 2000 фінських військових.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія Афганістан Світ США Фінляндія