fbpx
Флот США отримав перший серійний дрон MQ-4C Triton у версії IFC-4

Флот США отримав перший серійний дрон MQ-4C Triton у версії IFC-4

RQ-4 Global Hawk Авіація ВМФ США Морська авіація Світ США Флот

Корпорація Northrop Grumman передала флоту США перший серійний морський патрульний безпілотний літальний апарат MQ-4C Triton у версії IFC-4.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Це перший серійний американський морський дрон MQ-4C Triton у багатоінтелектуальній конфігурації.

Над багатоінтелектуальною конфігурацією Triton Multi-INT, з інтеграції морського радару AESA та можливості передачі повнокадрового потокового відео з електрооптичної станції, розробники працювали останні п’ять років.

Морський патрульний безпілотний літальний апарат MQ-4C Triton

Багатоінтелектуальна конфігурація дозволить Військово-морському флоту США (ВМФ США) поступово замінити морські патрульні літаки EP-3E Orion, які знаходяться на озброєнні 60 років.

Американський морський патрульний безпілотний літальний апарат Triton провів перший політ у багатоінтелектуальній конфігурації влітку 2021 року.

Фото: US Navy Lockheed P-3 Orion Джерело: www.planespotters.net

На сьогодні американський флот експлуатує два Triton в Тихоокеанському регіоні у базовій конфігурації, отримані в рамках раннього розгортання оперативних можливостей.

Програма Triton розраховує досягти початкових оперативних можливостей у 2023 році, і ВМФ США у підсумку цілодобово матимуть п’ять БПЛА у небі.

Загалом програма закупівлі морських патрульних дронів включає отримання 68 морських патрульних безпілотних літальних апаратів.

БПЛА Northrop Grumman MQ-4C Triton ВМФ США

Зараз Triton експлуатуються у конфігурації IFC-3 (Integrated Functional Capability 3). Її складовими є радар AN/ZPY-3 з антеною з активним електронним скануванням від Northrop Grumman, електрооптичної станції AN/DAS-3 з телевізійною і тепловізійною камерами, а також лазерним далекоміром-цілевказувачем, приймач автоматичної системи ідентифікації суден та станцію виявлення, локалізації й ідентифікації РЛС AN/ZLQ-1.


Більше про цей дрон: Стратегічний дрон “Глобал Гоук”. Частина 2 – “Тритон”


MQ-4C Triton – це морська версія безпілотного літального апарату RQ-4 Global Hawk, відрізняється зміцненою конструкцією крил, наявністю системи запобігання обледенінню передньої кромки крила і повітрозабірника двигуна, а також системою захисту від ударів блискавок. Кардинально іншим є склад бортового обладнання.

RQ-4 Global Hawk Авіація ВМФ США Морська авіація Світ США Флот