fbpx
Флот США замовив серію пошуково-рятувальних суден

Флот США замовив серію пошуково-рятувальних суден

ВМФ США Пошуково-рятувальні судна Суднобудування США Флот

Військово-морський флот США замовив для своїх потреб багатоцільові пошуково-ряткувальні судна класу «T-ATS»

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони США

На службі вони замінять аналогічні судна проектів T-ATF 166 та T-ARS 50.

Загалом запланована серія з восьми суден класу T-ATS, які призначені для пошуково-рятувальних операцій на воді та підводою, буксирування у відкритому океані, та інші подібні функції

Перші три судна вже отримали свої назви:

  • USNS Navajo (T-ATS 6)
  • USNS Cherokee Nation (T-ATS 7)
  • USNS Saginaw Ojibwe Anishinabek (T-ATS 8)

Вони мають буде передані замовнику впродовж березня-липня 2021-го року. Всі судна названі на честь корінних народів США.

Будівництво буде здійснюватися компанією Gulf Island Shipyards, корабельня якої розташована у Хумі в штаті Луїзіана.

На кожному судну буде встановлено 40 тонний кран для можливості підняття на борт різноманітних вантажів чи наприклад уламків літака в рамках рятувальної операції.

Судно має додатковий палубний простір для розміщення різноманітних систем. Наприклад для пошуково-рятувальних функцій під водою передбачено спеціальне обладнання, як то барокамера для проведення рекомпресії під час занурення водолазів на великі глибини.

“По перше це буксир рятувальник, який у разі не штатної ситуації у відкритому океані може відбуксувати підводний човен чи корабель.
По друге воно є носієм різноманітного спеціального обладнання для пошукових операцій. Серед оснащення – потужні сонари для виявлення об’єктів під водою, роботизовані підводні апарати типу ROV, за допомогою яких здійснюється ідентифікація та підняття на поверхню.
По третє – за західною класифікацією це судна супроводження водолазних робіт, що оснащуються автоматичною системою динамічного позиціювання, яка дозволяє знаходитися у визначеній точці координат без застосування рейдового обладнання”, – розказав куратор проекту Школи військових водолазів Костянтин Миргородський

Окрім екіпажу T-ATS зможе брати на борт до 42 осіб, по 2-6 осіб на кубрик.

Аналогічне пошуково-ряткульне судно “Олександр Охрименко” напередодні  отримали ВМС ЗС України  зі складу Адміністрації морських портів України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМФ США Пошуково-рятувальні судна Суднобудування США Флот