fbpx
Флот Туреччини отримає нові фрегати класу Istanbul

Флот Туреччини отримає нові фрегати класу Istanbul

Азія ВМС Туреччини Світ Суднобудування Туреччина Флот

У Туреччині схвалили програму будівництва трьох нових фрегатів класу Istanbul для національного флоту.

Це рішення схвалив Виконавчий комітет оборонної промисловості Туреччини, який ухвалює ключові рішення у сфері оборонного виробництва.

На засіданні Комітету обговорювалися питання, пов’язані з розширенням застосування Збройних Сил та інших силових структур Туреччини систем національного виробництва.

За підсумками обговорення було прийнято рішення щодо 25 різних проєктів.

Одним із найважливіших питань стало схвалення будівництва трьох фрегатів класу Istanbul.

Перший турецький фрегат F515 класу «Istanbul». Січень 2021. Фото: ЗМІ Туреччини

Головний корабель серії, Istanbul, був спущений на воду у січні 2021 року та має надійти на озброєння флоту Туреччини у 2023 році.

Вперше про плани закупівлі найближчим часом трьох наступних фрегатів I-класу на проведеній у Стамбулі у серпні 2021 року виставці IDEF-2021 повідомив голова Директорату оборонної промисловості Туреччини.

У ході грудневого засідання виконкому схвалено закупівлю 6-го, 7-го та 8-го кораблів проєкту MILGEM (2-й, 3-й та 4-й фрегати I-класу).

Комітет також схвалив серійне виробництво протикорабельної ракети ATMACA, важкої торпеди AKYA та обговорив різні аспекти вдосконалення безпілотної техніки.

Проєкт фрегата було розроблено в рамках програми MILGEM (Milli Gemi – національний корабель), спрямованої на розвиток можливостей турецької промисловості у сфері проєктування та будівництва бойових кораблів.

Командування ВМС виконало проєктування корабля за два роки, взявши за основу проєкт корвета класу ADA. Основним підрядником будівництва корабля стала турецька компанія Istanbul Naval Shipyard.

Перший турецький фрегат F515 класу «Istanbul». Січень 2021. Фото: ЗМІ Туреччини

За наявними даними, довжина фрегата класу Istanbul складе 113,2 м, ширина – 14,4 м, осаду – 4,05 м, водотоннажність – близько 3000 т, екіпаж – 125 осіб.

Азія ВМС Туреччини Світ Суднобудування Туреччина Флот