fbpx
Фонд “Повернись живим” розкрив вміст ініціативи Black Box

Фонд “Повернись живим” розкрив вміст ініціативи Black Box

БпА (Безпілотні апарати) Волонтери Повернись живим Україна

Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” розкрив вміст ініціативи Black Box для потреб Головного управління розвідки.

Про це повідомляє “Повернись живим” повідомляє у своїх соціальних мержах.

Одним з елементів Black Box виявився дрон-камікадзе дальнього радіусу дії “Бобер”, про атаки якого “Мілітарний” неодноразово повідомляв.

До прикладу, 30 травня 2023 року “Бобри” атакували Москву та Підмосков’є. В подальшому, “Бобри” атакували Москву 24 липня, 1 серпня, та, можливо, 18 серпня і 17 вересня.

«Даний баражуючий боєприпас здатний знищувати важливі військові цілі противника на оперативно-тактичній та стратегічній глибині на відстані до 800 кілометрів. Завдяки цьому та іншим засобам з Black Box ми зменшували та зменшуємо наступальний потенціал противника», – розповів про БПЛА “Бобер” співробітник одного зі спецпідрозділів ГУР на позивний “Колібрі”.

Збір на проєкт Вlack Box, метою якого є зниження наступального потенціалу ворога, “Повернись живим” та блогер Ігор Лаченков оголосили 15 листопада 2022-го. Не розкриваючи жодних подробиць, на нього вдалося акумулювати 230 мільйонів гривень.

«Що у “Black Box”? Це питання ми чуємо відколи стартували проєкт, і сьогодні, рівно за рік від початку ініціативи, готові на нього відповісти. Спільно з Ігорем Лаченковим збираємо 15 000 000 гривень для бійців ГУР МОУ, які безпосередньо працюють з “коробкою”. Щойно сума буде акумульована — частково розкажемо про вміст “Black Box”», — повідомила прес-служба Фонду зранку 15 листопада.

Усю необхідну для бійців ГУР суму на “монобанку” українці зібрали трохи більше ніж за добу. На ці 15 мільйонів гривень Фонд придбає для “Колібрі” та інших бійців, які працюють з “коробкою”, автівки з комплектуючими.

Транспорт підвищить мобільність спецпризначенців і дозволить їм ефективніше “діставати” окупантів.

За перші 8 місяців 2023 року Black Box завдав ворогові збитків на понад 900 мільйонів доларів, за даними Головного управління розвідки.

“Бобер” успішно виконував задачі у Криму, на тимчасово окупованих територіях України і на військових об’єктах на ворожій території.

Читайте більше про Black Box у матеріалі на “Мілітарному”

Наприклад, поцілив у важливе підприємство ворожого військово-промислового комплексу – завод із виробництва електроніки для ракет типу Х-31, Х-35 та Х-59, які запускають із літаків тактичної авіації.

Також влучив у сховище, де росіяни зберігали ракетні частини до балістичних ракетних комплексів “Іскандер”.

«Насправді ”Black Box” — це перша велика інвестиція Фонду в українські дрони-камікадзе дальнього радіусу дії», — коментує директор Фонду “Повернись живим” Тарас Чмут. — «Ще влітку минулого року ми придбали у виробника 10 БпЛА на 40 мільйонів гривень, що їх задонатили благодійники на наші загальні рахунки. Коли ж побачили, що вони дають хороший результат — вирішили масштабувати проєкт, розгорнути виробництво і запустили публічний збір. Завдяки довірі до «Повернись живим», тоді ми менше ніж за місяць зібрали 230 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів додали так само з загальних рахунків. Команда Фонду дуже задоволена результатом, адже загалом 280 мільйонів гривень завдали ворогу збитків вже більш ніж на 900 мільйонів доларів. Це — колосальний результат у зменшенні наступального потенціалу окупаційних військ!».

Нагадаємо, що 30 липня “Мілітарний” повідомляв, що волонтер Сергій Притула показав вітчизняні дрони-камікадзе “Бобер”.

Дрон побудований за аеродинамічною схемою “качка”, що забезпечує ефективне керування по тангажу (вгору та вниз) без втрат підйомної сили на балансування.

Така схема може допомагати дрону ефективно змінювати свою висоту для проходження зон ППО або для зміни цілі.

Нагадаємо, що росіяни готувалися протидіяти дронам під час морського параду в Санкт-Петербурзі, що розміщений в 860 кілометрах від українських кордонів.

БпА (Безпілотні апарати) Волонтери Повернись живим Україна