fbpx
Франція анонсує новий атомний авіаносець

Франція анонсує новий атомний авіаносець

Naval Group Авіаносці ВМС Франції Європа Світ Суднобудування Флот Франція

Франція до 2038 року введе в стрій новий атомний авіаносець, який замінить «Charles de Gaulle».

Про це повідомляє Міністерство оборони Франції.

Президент Франції Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що авіаносець нового покоління, який повинен у 2038 році замінити в складі національного флоту нинішній флагман «Charles de Gaulle», отримає ядерну енергетичну установку.

Про це глава французької держави розповів під час відвідин підприємства Framatome, що спеціалізується на проєктуванні та виробництві парових систем для реакторів.

Міністерство Збройних сил Франції та французьке суднобудівне об’єднання Naval Group, яке буде головним підрядником за програмою PANG (Porte Avion Nouvelle Generation), опублікували офіційні рендери зображення перспективного французького авіаносця.

Рендер нового атомного авіаносця Франції. Грудень 2020

Компанія Framatome протягом десятиліть співпрацює з Міноборони Франції, поставляючи компоненти для атомних підводних човнів.

Згідно з офіційними планами, різка першої сталі для будівництва нового французького авіаносця повинна відбутися у 2025 році, ходові випробування намічені на 2036 рік, а введення в дію очікується у 2038 році, коли «Charles de Gaulle» доведеться вивести з експлуатації після закінчення терміну служби.

Попередньо заявлено, що будівництво корабля буде вестися на підрядній основі в сухому доці найбільшої французької суднобудівної верфі Chantiers de l’Atlantique в Сен-Назер, з виготовленням частини корпусних секцій на верфях Naval Group.

Як було повідомлено раніше, новий авіаносець зможе нести на борту перспективні бойові літаки, розробка яких ведеться в рамках проєкту SCAF.

Франція анонсує новий атомний авіаносець. Макет перспективного французького атомного авіаносця

Проєкт SCAF – це французька абревіатура європейського проєкту FCAS – Future Combat Air System, компанія Dassault виступає головним розробником проєкту.

Проєкт авіаносця

Майбутній авіаносець буде більшим за нинішній флагман ВМС Франції.

Запланована водотоннажність – 75000, довжина – 300 м, ширина – 80. Його екіпаж буде налічувати близько 2000 моряків.

Для порівняння водотоннажність авіаносця «Charles de Gaulle» становить 42 000 тонн при довжині 262 метри та шириною 64 метри.

Енергетична установка корабля буде включати два ядерні реактори нового типу К22 тепловою потужністю по 220 МВт кожен і три лінії вала загальною потужністю 80 МВт, з гребними гвинтами.

Франція анонсує новий атомний авіаносець. Рендер нового атомного авіаносця Франції. Грудень 2020

Загальна потужність, що виробляється, включаючи електроенергетику, складе 110 МВт.

Максимальна швидкість корабля вказується в межах 27 вузлів.

Новацією стане застосування електромагнітних катапульт EMALS від компанії General Atomics, якими оснащуються американські авіаносці нового покоління класу «Gerald R. Ford».

Авіаційне крило майбутнього корабля складатиме 30 винищувачів нового покоління і 2-3 вдосконалених палубних літаків дальнього радіолокаційного виявлення.

Кількість використовуваних безпілотних літальних апаратів поки не визначено.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Naval Group Авіаносці ВМС Франції Європа Світ Суднобудування Флот Франція