fbpx
Франція оголосила конкурс на баражуючий дрон нового покоління

Франція оголосила конкурс на баражуючий дрон нового покоління

KNDS Nexter Systems БпА (Безпілотні апарати) Франція

Французьке Агентство оборонних інновацій (AID) оголосило про початок конкурсу на розробку проекту баражуючого дрону.

Новину оприлюднено на офіційному сайті оборонної компанії KNDS, котра є об’єднанням німецької Krauss Maffei Wegmann та французької Nexter.

Оголошений AID конкурс «LARINAE» спрямований на забезпечення французької армії ударним баражуючим боєприпасом, оснащеним протитанковою боєголовкою. 

16 червня 2023 року компанії Nexter Arrowtech, EOS Technologie і TRAAK підписали спільний контракт з AID на розробку у Франції дистанційно керованого баражуючого безпілотника середньої дальності. 

Згідно з підписаним контрактом, демонстратор технологій має бути представлений вже наприкінці 2024 року.

Унікальне французьке рішення

Nexter та його партнери пропонують продукт, якого наразі немає у французькому військовому арсеналі. Цей дистанційно керований боєприпас матиме радіус дії не менше 80 км і автономність 3 години. 

Безпілотник отримає можливість багаторазового використання з можливістю повернення у випадку, якщо він не атакував ціль. Він матиме систему вертикального зльоту і посадки (VTOL).

Його багаторазове використання також дозволить йому виконувати розвідувальні місії завдяки потужній оптичній станції, яка зможе виявити транспортний засіб на відстані 15 км вдень і до 3 км вночі.

Баражуючий боєприпас має отримати бронебійну кумулятивну бойову частину, а також інноваційну технологію, котра забезпечить подолання комплексів активного захисту.

Також в ударний комплекс буде інтегровано передову навігаційну систему компанії TRAAK, що є незалежною від супутникових навігаційних систем. Ця навігаційна система має забезпечити безпрецедентний рівень захисту від ворожих систем РЕБ.

KNDS Nexter Systems БпА (Безпілотні апарати) Франція