fbpx
Франція спростувала заяву про виведення військ з Малі

Франція спростувала заяву про виведення військ з Малі

Африка Малі Світ Франція

Франція спростувала заяву прем’єр-міністра Малі про виведення військ з цієї африканської країни.

Про це інформує Мілітарний.

Франція відреагувала на заяви прем’єр-міністра Малі та спростувала те, що вона покидає зруйновану війною країну, і виводить свої війська з неспокійного регіону Сахель, пише France 24.

“Немає виведення французів”, – сказала міністр оборони Флоренс Парлі на конференції в Парижі, через два дні після того, як прем’єр -міністр Малі Чогель Кокалла Майга звинуватив Францію у тому, що вона відсторонюється від боротьби проти повстанців -джихадистів у Західній Африці.

За словами командувача операцією «Бархан» в регіоні Сахель Лорана Мішона, Франція протягом останніх двох років опрацьовувала рішення про виведення контингенту лише з трьох баз на півночі Малі.

Французький військовий у Малі

«Відповідний план був підготовлений з лідерами країн-учасниць G5 на зустрічі, що проходила в Нджамені та Бамако. Це не було виведення, так як в цих трьох гарнізонах дислокувалося символічне число французьких військових», – сказав Мішон.

На фоні цього, в ході телефонної розмови з французьким колегою Флоренс Парлі, глава Пентагону Ллойд Дж. Остін високо оцінив внесок Франції в боротьбу з тероризмом в країнах регіону Сахель.

Остін запевнив, що США будуть продовжувати надавати підтримку Парижу в цьому питанні.

Нещодавно прем’єр-міністр Малі Чогель Кокалла Майга, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН звинуватив Францію в намірі залишити Малі, в зв’язку з чим офіційний Бомако «шукає нові шляхи забезпечення безпеки».

У вересні 2021 року стало відомо про те, що військове керівництво Малі веде переговори з російськими збройними формуваннями найманців.

Одна з перших груп російських найманців ("Група Вагнера") в Сирії. Осінь 2015 рік.

Уряд Малі заявив, що здивоване звинуваченнями на свою адресу і відкинуло повідомлення про нібито наявні у Бамако планах покликати в країну військові формування Росії.

Проте, пізніше міністр закордонних справ Росії визнав запит Малі на відправку російських організації найманців у африканську країну.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка Малі Світ Франція