fbpx
Франція у 2024 році отримає перші системи ППО MICA-VL 

Франція у 2024 році отримає перші системи ППО MICA-VL 

Європа ЗРК ПКС Франції ППО та ПРО Світ Франція

Повітряно-космічні сили Франції у 2024 році отримають перші системи протиповітряної оборони MICA-VL.

Про це повідомляє видання FOB.

У 2024 році Повітряно-космічні сили Франції розпочнуть приймальні випробування перших зенітно-ракетних систем MICA -VL, які позиціюються як заміна системі Crotale NG.

Новий ЗРК забезпечить кращі можливості, а ніж наявні системи протиповітряної оборони Crotale NG, коштом сучасної елементної бази та просунутої системи наведення.

ЗРК MICA-VL розроблена на основі авіаційних модульних ракет малої дальності MICA-RF з активною головкою самонаведення.

Оскільки комплекс розроблений в рамках системи малої дальності, максимальна дальність перехоплення повітряних цілей складає 20 км, а висота до 9 км.

Пускова установка забезпечує можливість пуску ракет MICA як з активною ГСН, так і з інфрачервоною. Сама ракета має просунуту систему наведення та управління, яка складається з інерціальної системи наведення, системи обмінну даними Link 16 та активної/інфрачервоної ГСН.

Особливістю використання Link 16, є те, що корегування ракети може відбуватись не тільки від радіолокаційної станції комплексу, але й від інших радарних станцій, а також літаків Rafale.

Така можливість, була продемонстрована Повітряними силами Франції у 2007 році. Тоді, запущена ракета винищувачем Rafale, була перенаправлена завдяки корекції з іншого літака.

Наземна пускова установка розрахована на чотири готових до пуску ракети. В сучасних реаліях, при використанні системи для відбивання повітряних атак, цієї кількості ракет на одну систему буде замало. Так, наприклад, британський аналог Land Ceptor має пускову установку на вісім готових ракет до пуску.

За загальним планом Міністерства оборони Франції, повітряні сили країни до 2035-го року отримають 12 батарей ЗРК MICA-VL.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Єгипет планує придбати в Індії зенітно-ракетний комплекс середньої дальності Akash в рамках програми закупівлі мобільних систем ППО.

Пошук нової мобільної системи протиповітряної оборони відбувається в рамках посилення сухотних сил новими мобільними системами для забезпечення якісного прикриття на бригадному рівні.

Європа ЗРК ПКС Франції ППО та ПРО Світ Франція