fbpx
Французька Naval Group відреагувала на втрату найбільшого контракту

Французька Naval Group відреагувала на втрату найбільшого контракту

Naval Group Австралія Підводні човни Світ Суднобудування Флот Франція

Французька суднобудівна компанія Naval Group розчарована рішенням Австралії відмовитися від переходу до наступного етапу програми з будівництва неатомних підводних човнів.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Naval Group.

За повідомленням Naval Group, компанія пропонувала Австралії чудові в регіональному відношенні підводні човни з винятковими характеристиками.

Також компанія брала на себе безпрецедентні зобов’язання щодо передачі технологій, робочих місць і залучення австралійської промисловості.

«Протягом п’яти років команди Naval Group, як у Франції, так і в Австралії, а також наші партнери робили все можливе, і наша компанія виконувала всі свої зобов’язання», – розповіли у Naval Group.

Але 16 вересня 2021 року австралійський прем’єр-міністр Скотт Моррісон заявив, що Австралія виходить з угоди по неатомного підводним човнам з французькою компанією Naval Group.

Брифінг глав держав США, Великої Британії та Австралії

Напередодні, 15 вересня, прем’єр-міністр Великої Британії, президент США і прем’єр-міністр Австралії в опублікованій спільній заяві оголосили про створення нового партнерства AUKUS у сфері оборони та безпеки.

Першою ініціативою в рамках альянсу AUKUS стане створення флоту атомних підводних човнів для Австралії.

Таким чином, Австралія вирішила створити флот атомних підводних човнів і відмовитися від контракту з французькою Naval Group.

План передбачає будівництво не менше 8 нових атомних підводних човнів за підтримки «альянсу AUKUS».

Розірвання контракту зобов’язує Австралію виплатити Франції штраф, причому дуже значний. Французька сторона вимагатиме компенсації за вже виконані роботи.

Реакція Франції

Уряд Франції відреагував на оголошене урядом Австралії рішення припинити програму підводних човнів океанського класу Future Submarine Program (FSP) і почати співпрацю зі Сполученими Штатами в області атомних підводних човнів.

«Це рішення суперечить букві та духу співробітництва, яке переважало між Францією й Австралією, заснованого на відносинах політичної довіри, а також на розвитку промислової та технологічної бази оборони дуже високого рівня в Австралії», – йдеться у повідомленні французької сторони.

Президент Франції Еммануель Макрон у центрі та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон махають журналістам перед робочою вечерею в Єлисейському палаці в Парижі, вівторок, 15 червня 2021 р.

Також Франція заявила, що таке рішення тільки посилює необхідність підняти питання про європейську стратегічну автономію.

18-го вересня Франція негайно відкликала для консультацій своїх послів із Вашингтона (США) та Канберри (Австралії).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Naval Group Австралія Підводні човни Світ Суднобудування Флот Франція