fbpx
Фрегат ВМС України: домовленість про будівництво є в угоді з Великою Британією

Фрегат ВМС України: домовленість про будівництво є в угоді з Великою Британією

Babcock Велика Британія Корвет проекту 58250 Співпраця Суднобудування Україна Флот Фрегати

Угода України та Великої Британії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей ВМС ЗС України містить положення про спільне виробництво фрегата.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на текст угоди, який опублікував британський уряд.

Раніше британська суднобудівна корпорація Babcock заявляла, що забезпечить Україну «сучасним фрегатом».

Фрегат для ВМС України став одним з пунктів тристоронніх домовленостей між Babcock та міністерствами оборони України і Великої Британії.

Найімовірніше мається на увазі реанімація проекту українського національного корвету «Володимир Великий» (проєкт 58250).

У день підписання Меморандуму видання Думская зазначило, що заступник міністра оборони Олександр Миронюк «висловив надію, що Лондон допоможе Україні добудувати корвет “Володимир Великий”».

Проєктантом корабля проєкту 58250 є Державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» з Миколаєва, а заклали його на «Чорноморському суднобудівному заводі».

На початку планувалась серія з цих кораблів у 10 штук, які планувалось побудувати до 2026 року, перші 4 з яких у 2018 року, пізніше терміни скоригували до 2021 року.

Головний корабель заклали у травні 2011 року, але через брак фінансування його будівництво декілька разів призупинялось, останній раз будівництво профінансували наприкінці 2013 року. З окупацією Криму та початком бойових дій на Донбасі будівництво в чергове призупинили, а «Чорноморський суднобудівний завод» збанкрутував.

Відео з підприємства за 2017 рік зі станом будівництва корабля:

З відео видно, що у корвета вже готові секції до їх насичення системами та агрегатами і подальшого з’єднання, загалом їх у корабля 11 штук. Проте у загальному відсотку це близько 17% всього об’єму робіт з будівництва корабля, хоча корпус готовий на 80%.

Вартість у еквіваленті 2011 року оцінювалась у 250 млн доларів США, на ньому планувалось встановлювати ряд озброєнь іноземного виробництва, тому ціна незважаючи на велику вітчизняну складову майже не змінилось та і будівництво корпусу у загальному об’ємі вартості це близько 4/5 від усієї суми.

У кооперації у його будівництво залучені 117 підприємств, серед яких 14 іноземних компаній з 8 країн. З якими діють контракти на поставку артилерійської установки середнього калібру, артилерійської установки малого калібру, головних дизельних двигунів, дизель-генераторів та інше.

Модель корабля типу "корвет" проєкту 58250

Щодо озброєння то воно мало відповідати боротьбі з:

  • надводними цілями – на початковому етапі будівництва та розробки проекту французький уряд погодив поставки в Україну протикорабельних ракет Exocet MM40 Block3 (дальність ураження до 200 км). Загалом планується розміщення двох пускових установок із загальним боєзарядом у 8 ракет. Також має бути розміщені артустановки малого калібру(до 40 мм) та гармати середнього калібру(до 100 мм).
  • підводними  – буде встановлено два торпедних апарати.
  • повітряними цілями – буде встановлено зенітно-ракетного комплексу середнього радіусу дії.

Корвет «Володимир Великий»: блогер показав стан недобудованого корпусу після ліквідації «ЧСЗ»


Параметри корабля проекту 58250 та можливості дещо переважають загальноприйняті для класу «корвет» стандарти, він має водотоннажність 2650 тон (корвет — 500–2000 т) і може виконувати не дві, а одразу три бойові задачі.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Babcock Велика Британія Корвет проекту 58250 Співпраця Суднобудування Україна Флот Фрегати