fbpx
ФСБ намагалась завербувати офіцера ВМС України

ФСБ намагалась завербувати офіцера ВМС України

ВМС України Контррозвідка СБУ ФСБ Росії

Військова контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала чергові спроби вербування представниками ФСБ Росії українських військових моряків.

Про це повідомляється у пресцентрі СБУ.

Оперативники спецслужби виявили та задокументували факти, що високопосадовець Військово-морських сил України підтримує постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ.

Як зазначається, серед контактів були, зокрема, зрадники, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час анексії АР Крим перейшли на бік ворога.

У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі.

Відзначається, що офіцер відмовився від цієї «пропозиції». Після виходу на материкову Україну він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ. Наразі він обіймає іншу посаду в ВМС.

Повідомляється, що військовослужбовець має доступ до секретної інформації особливо-важливого характеру у сфері оборони, але навіть усвідомлюючи, що перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби, продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком.

«Вони відбувалися під час особистих зустрічей у тимчасово анексованих Криму і Севастополі, куди військовий здійснював систематичні виїзди до рідних, а також мобільним зв’язком», – повідомляють у спецслужбі.

Під час контактів представники ФСБ РФ дізнавались інформацію про морально-психологічний стан військових моряків, рівень матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб Командування ВМС ЗС України.

За даними спецслужби, у результаті вжитих військовою контррозвідкою заходів не допущено вчинення високопосадовцем ВМС ЗСУ особливо тяжкого злочину та попереджено потенційні негативні наслідки для національної безпеки.

Приймається рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Контррозвідка СБУ ФСБ Росії