fbpx
ФСБ завербувало бійця ООС, коли той відвідував родичів в Росії

ФСБ завербувало бійця ООС, коли той відвідував родичів в Росії

Війна на Донбасі Донбас СБУ ФСБ Росії

Спецслужби Росії здійснили вербування бійця одного з підрозділів ЗСУ, що дислокується в районі ООС.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Військовослужбовець періодично відвідував своїх близьких родичів на території Росії, після чергового перетину державного кордону чоловік потрапив у поле зору російських спецслужб.

Представники ФСБ Росії змусили нашого громадянина, бійця ООС, надати письмову згоду на негласне співробітництво. Для цього вони використовували психологічний тиск та погрози на адресу рідних затриманого.

«За задумом «кураторів» чоловік мав збирати й передавати відомості про кількість особового складу, озброєння та військову техніку українських підрозділів. Представників ФСБ насамперед цікавила інформація про радіолокаційні станції, зокрема її можливості з виявлення повітряних цілей та відстеження польотів військової авіації ЗС РФ»,  йдеться в повідомлені пресслужби СБУ.

Погрози на адресу рідних українця ставали дедалі жорсткішими, тому чоловік звернувся до СБУ та розповів про всі обставини свого вербування й отримане доручення.

Суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок із ними та отримане завдання, і звільнив його від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

СБУ нагадує, що громадянин України, який на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно повідомив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності.

Війна на Донбасі Донбас СБУ ФСБ Росії