fbpx
Генштаб анонсував реформу грошового забезпечення

Генштаб анонсував реформу грошового забезпечення

Грошове забезпечення ЗСУ Міністерство оборони Україна

Генштаб Збройних Сил України анонсував реформу грошового забезпечення для військовослужбовців.

Про це пресслужба повідомила на сторінці у Facebook.

На даний час, опрацьовано відповідний законопроєкт, яким передбачається внесення змін до ряду законів в частині що стосується структури грошового забезпечення.

Як заявляється, нова система грошового забезпечення побудована на ієрархії військових звань і передбачає:

  • наявність дієвих матеріальних стимулів для кар’єрного просування військовослужбовців не за посадами, а у званнях, а також для підвищення свого професійного рівня та особистих якостей;
  • механізми забезпечення конкурентоспроможності розмірів грошового забезпечення військовослужбовців на ринку оплати праці України;
  • мінімізацію корупційних ризиків, пов’язаних “ручним” встановленням розмірів посадових окладів та премій.

Передбачається, що грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України буде складатися з базової ставки та додаткових видів грошового забезпечення: надбавок, винагород, бонусів.

Грошове забезпечення військових

При цьому, розмір базової ставки буде встановлюватися залежно від військового звання та вислуги років у цьому військовому званні і не може бути меншим ніж п’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року.

Визначений на цей рік прожитковий мінімум для працездатних осіб:

ПеріодПраце­здатні особи
з 01.12.20212481
з 01.07.2021 по 30.11.20212379
з 01.01.2021 по 30.06.20212270

Для прикладу станом на лютий 2021 року розмір базової ставки для військовослужбовця складатиме від 11350 (п’ять прожиткових мінімумів), до цієї суми додаються надбавки, винагороди бонуси. Для порівняння зараз мінімальне грошове забезпечення для військових контрактної служби складає близько 10 тисяч гривень

Також, у залежності від розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб планують встановити розміри додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, зміни очікуються й у порядку призначення пенсій військовослужбовцям, які звільнятимуться після впровадження нової системи грошового забезпечення, а також планується проведення перерахунку раніше призначених пенсій для військовослужбовців, які звільнилися зі служби до проведення реформи.

Найближчим часом цей законопроєкт надійде на погодження до інших складових сил оборони для вироблення спільної позиції та узгодження подальших кроків щодо змін до законодавства.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Грошове забезпечення ЗСУ Міністерство оборони Україна