fbpx
Генштаб пропонує зробити призов резервістів без оголошення мобілізації

Генштаб пропонує зробити призов резервістів без оголошення мобілізації

Генеральний штаб Призов (Строкова служба) Резерв Україна

В ході наради щодо внесення змін до чинного законодавства з питань проходження військової служби в резерві було обговорено можливість здійснювати призов резервістів без оголошення мобілізації.

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на відповідну інформацію оприлюднену пресслужбою Генерального штабу ЗС України.

Наразі обговорюється новий вид військової служби за призовом з числа резервістів терміном до 6-ти місяців.

Пропозиція винесена радою резервістів в першу чергу стосується осіб, які уклали контракт з бойовими військовими частинами про проходження служби у військовому резерві.

Законопроектами також передбачено норми, що поширюють весь комплекс чинних соціальних пільг та гарантій для мобілізованих осіб, на резервістів, які можуть бути призвані на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Окрім того передбачається запровадження і податкових пільг на самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців) у разі їх призову на військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Загалом законопроекти передбачають внесення змін до 37 Законів України, у тому числі до 6 Кодексів України.

Військовослужбовці оперативного резерву 95 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ у 2016 році

Подібний досвід не є чимось новим для світу, так призов резервістів без оголошення мобілізації реалізований в армії оборони Ізраїлю де в разі загострення резервісти у визначений термін прибувають у розташування військових частин.

Раніше вже Генеральний штаб ЗСУ ініціював законопроєкт по прирівнюванню грошового забезпечення резервістів, що уклали контракт на проходження служби в резерві, з військовослужбовцями контрактної служби.

Зараз грошове забезпечення резервістів складає від 2600 до 3500 гривень в залежності від військового звання. Виплата цих коштів резервістам здійснюється у військовій частині одразу по закінченню зборів, також для тимчасово не працюючих передбачена виплата в розмірі до 1800 гривень.

Вперше про таку ініціативу заговорили минулого року, тоді у Генеральному штабі озвучили, що працюють над підвищенням матеріальної мотивації для військовослужбовців-резервістів Збройних Сил України, зокрема що резервісти у майбутньому отримуватимуть як військовослужбовці контрактники.

Проте згодом у Генеральному штабі визначилися з категорію резервістів які матимуть поліпшення матеріальної мотивації – тільки ті хто підписав контракт резервіста, військовослужбовців оперативного резерву сюди не включено.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Генеральний штаб Призов (Строкова служба) Резерв Україна