fbpx
«Гетьман Сагайдачний» планують вивести зі складу ВМС України у 2031 році

«Гетьман Сагайдачний» планують вивести зі складу ВМС України у 2031 році

ВМС України Історія Олексій Неїжпапа Списання кораблів Україна Флот Фрегат «Гетьман Сагайдачний» (F130)

Флагман національного флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний» планують вивести зі складу ВМС ЗС України у 2031 році.

Про це в інтерв’ю АрміяInform розказав Командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Корабель вступив до строю 2 квітня 1993 року і фактично за планами прослужить 38 років.

За цей час він здійснив безліч міжнародних візитів – у червні 1994 року корабель зробив офіційний візит до Франції, в 1995 році здійснив діловий візит в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) на виставку зброї «Айдекс -95», у тому ж році відвідав порти Варна (Болгарія) і Спеція (Італія).

У 1996 році здійснив перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС ЗС України в США до порту Норфолк . Тоді ж вчинені ділові візити (двічі) в порти Гібралтар (Великобританія) і в Понта-Делгада (Португалія) на Азорських островах.

У 1996 році відвідував Поті, Стамбул і Варну. У червні 1999 року зробив офіційний візит у складі загону кораблів ВМС України до Ізраїлю в порт Хайфа. У 2000-2004 роках самостійно і в складі груп кораблів відвідував різні порти Туреччини та Болгарії.

У 2008 році корабель упродовж 3 місяців брав участь у антитерористичній операції НАТО “Активні зусилля” у Середземному морі.

З вересня 2013 року по березень 2014 року перебував у тривалому морському поході з метою участі в північно-західній частині Індійського океану в операції НАТО з протидії піратству на морі «Океанський щит» (на період до 3 січня 2014 року) та операції Європейського Союзу EU NavFor Atalanta (на період з 3 січня по 5 березня 2014 року).

Ракетний есмінець USS Donald Cook (DDG-75) ВМФ США під час спільних маневрів з фрегатом Гетьман Сагайдачний (F130)

У Командуванні флоту вже визначились із його заміною – це корабель проєкту 58250, що заклали у 2010 році як корвет «Володимир Великий» та зараз не добудований.

— … потенціал цього корвета, який було закладено ще у 2010 році, починаючи від розміру до комплекту озброєння, яке повинно бути на ньому встановлено, відповідає кораблям класу «фрегат». Під час його будівництва ми зможемо використати технології і технічні рішення, які використовуються у будівництві корвету типу ADA. Таким чином він зможе прийти на заміну нашого флагманського корабля «Гетьман Сагайдачний», який у 2031 році плануватимемо вивести зі складу ВМС ЗС України, — говорить контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Корвет проєкту 58250

Добудовувати корабель планують у співпраці з Великою Британією, за угодою з якою є положення про спільне виробництво фрегата для ВМС ЗС України.

Фрегат для ВМС України став одним з пунктів тристоронніх домовленостей між Babcock та міністерствами оборони України і Великої Британії.

ВМС України Історія Олексій Неїжпапа Списання кораблів Україна Флот Фрегат «Гетьман Сагайдачний» (F130)