fbpx
Голова ДПСУ: потрібно обладнати ще 1,5 тисяч км кордону з Росією

Голова ДПСУ: потрібно обладнати ще 1,5 тисяч км кордону з Росією

ДПСУ Кордон Росія Україна

Голова ДПСУ Сергій Дайнеко розказав, що потрібно обладнати ще 1,5 тисяч км кордону з Росією.

Про це він сказав в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Загальна протяжність кордону з Росією разом із непідконтрольною ділянкою у Донецькій та Луганській областях складає 1974 км.

План з обладнання кордону з Росією був затверджений розпорядженням Уряду в травні 2015 року та передбачає створення на українсько-російській ділянці системи «інтелектуального кордону», яка поєднує технічні, інженерні та фортифікаційні новації і надасть можливість максимального контролю за лінію державного кордону і упередження її порушення.

У Сумській області робота ще не розпочиналася, наразі там проводяться вишукувальні роботи. Це 568 км кордону. На ділянці Чернігівської області ми облаштували 10% кордону, залишається ще 250-270 км. У Луганській області зроблено 110 км, залишається десь 380 км. Як мінімум 1500 км кордону з РФ ще треба інженерно облаштувати, – сказав Дейнеко

У лютому 2019 року було озвучено інформацію, що роботи з облаштування державного кордону розпочнуться на ділянці у Сумській області. За сталого фінансування завершитися роботи на всій ділянці держкордону мали у 2021 році.

Сергій Дайнеко зазначив, що в умовах пандемії і дефіциту державного бюджету в Україні Держприкордонслужба може частково облаштовувати кордон своїми силами, оскільки має інженерні підрозділи.

Наприкінці листопада Держприкордонслужба отримала дозвіл на здійснення господарської діяльності, ми рік працювали над цим питанням. Відтепер ми самі вироблятимемо колючий дріт «Єгоза». Закуповувати його дуже дорого… Будемо виробляти колючий дріт виключно для своїх потреб, не йдеться про можливість реалізації, – пояснив Дейнеко.

За його словами, також Держприкордонслужба може своїми силами, технікою, інженерними підрозділами здійснювати інженерне облаштування кордону: викопувати протитранспортний рів, облаштовувати контрольно-слідову смугу.

Єдине, що нам потрібно буде, – трохи збільшити бюджет на закупівлю паливно-мастильних матеріалів. Але все-таки це буде набагато дешевше, ніж це робитимуть підрядні організації, – розповів керівник відомства.


З Росії до України намагався прорватися УАЗ контрабандистів


Нам залишаються тільки рокадні дороги… Тут нам потрібна буде допомога. Також є потреба в побудові спостережних веж. Але ми працюємо з нашими партнерами, в тому числі стратегічними, і намагаємося отримати обладнання, а саме відеокамери, тепловізори від них. Тому я думаю, що нам вдасться значно знизити вартість цього проекту, – зазначив голова Держприкордонслужби.

За словами голови ДПСУ західні партнери дійсно бачать зміни, які відбуваються у відомстві та охоче допомагають, проте хотілося б, щоб ця допомога була більшою.

“Ми ж не тільки себе захищаємо, ми захищаємо Європу, фактично стоїмо на межі між Росією та Європою. Причому нам не потрібні кошти: якщо ви виробляєте хорошої якості камери, тепловізори, будь ласка, дайте їх. Я взагалі не хочу зв’язуватися з цими закупівлями, щоб навіть не давати приводу подумати, що ми можемо якось не так закуповувати і щось мудрувати. Ні, дайте продукцію, ми будемо вдячні”, – запевнив він.

Дейнеко зазначив, що Держприкордонслужба отримала на інженерне облаштування кордону з РФ у 2020 році 400 млн грн. Водночас проект інженерного облаштування кордону з РФ розпочинався з цифри 4,1 млрд грн, у подальшому був скорочений до 2,5 млрд грн.

За всі ці роки ми отримали 1,7 млрд грн. І я не можу зараз сказати, що у нас завершено з готовністю “під ключ” ділянка державного кордону хоча б в одній області, – додав він.

Роботи з облаштування державного кордону з Росією

Голова Держприкордонслужби зазначив, що в червні Естонія заявила про те, що має намір здійснити інженерне облаштування своєї ділянки кордону з РФ, який становить близько 135 км.

Естонці виділяють на ці роботи EUR 130 млн, тобто майже EUR1 млн на 1 км. В Україні протяжність державного кордону з РФ – майже 2300 км. Можете порахувати, скільки б нам треба було коштів. Це майже EUR 2,3 млрд, – сказав Дейнеко.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ДПСУ Кордон Росія Україна