fbpx
Гранти Brave1 на розробку ракетного озброєння отримали 19 компаній

Гранти Brave1 на розробку ракетного озброєння отримали 19 компаній

Brave1 Крилаті ракети ОПК Ракетобудування Технології Україна

Дев’ятнадцять українських компаній долучилися до грантової програми Brave1 щодо розвитку ракетного озброєння.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час свого виступу на Defense Tech Innovation Forum 2025.

Наразі публічно не повідомляють, про які саме компанії ідеться, а також про те, над якими саме засобами вони працюють.

Зі слів Михайла Федорова, виробники розробляють ракети малої та середньої дальності, а також балістичні.

Михайло Федоров під час виступу на Defense Innovation Forun 2025, лютий 2025 Джерело: Мілітарний

«Насправді вже ідентифіковано кількість: 19 компаній. Це вже не рівень стартапів, а це компанії, які можуть виробляти певний продукт, який буде літати, який можна випробовувати», – сказав Михайло Федоров.

Також він наголосив, що пріоритетом є виробництво крилатих та балістичних ракет, а також зенітних.

«Нам потрібні дешеві маленькі ракети, нам потрібні ракети, які будуть збивати “Шахеди”, або дешеві ракети, які будуть збивати крилаті ракети. Тобто цей напрямок цього року залишається нашим фокусом», – зазначив Михайло Федоров.

Нагадаємо, про ракетну програму в межах Brave1 стало відомо в липні 2024 року. Тоді Михайло Федоров оголосив про підготовку грантів на розробку ракетного озброєння.

Нові українські ракети

У 2024 році в Україні представили ракети-дрони «Паляниця» та «Пекло», а також ракету «Рута». Чи є вони продуктом грантової програми Brave1, наразі невідомо.

Водночас у грудні 2024 року Володимир Зеленський повідомив, що ракета «Паляниця» вже вийшла в серійне виробництво.

Щодо ракети-дрона «Пекло» відомо, що українські військові вже отримали першу партію цих виробів. Заявлено, що максимальна дальність польоту ракети становить 700 кілометрів, а завдяки реактивному двигуну вона здатна розвивати швидкість до 700 км/год.

На якому етапі розвиток проєкту ракети «Рута», наразі невідомо. У грудні 2024 Володимир Зеленський заявив, що вона пройшла серію успішних випробувань.

Характеристики ракети наразі не заявлені, тимчасом у червні на виставці Eurosatory 2024 на українському стенді демонструвалася ракета Ruta («Рута») від компанії Destinus. Не виключено, що йдеться саме про цю ракету.

Ракета Ruta («Рута») від компанії Destinus в українських символах на виставці Eurosatory 2024. Франція. Фото: Mikhail Kokorich

Відзначають, що перевагою ракети RUTA є поєднання низької вартості, розміру корисного навантаження та швидкості, що робить її ідеальним засобом для виконання безлічі місій.

Brave1 Крилаті ракети ОПК Ракетобудування Технології Україна