fbpx
Греція отримала останній винищувач Rafale за першим контрактом

Греція отримала останній винищувач Rafale за першим контрактом

Dassault Aviation Rafale Авіабудування Авіація Греція Європа ПС Греції Світ Франція

Повітряні сили Греції отримали останній винищувач Rafale в рамках першого контракту за 32 місяці.

Про це повідомляє видання Flight.

Всього країнах замовила у Франції 18 літаків Rafale – 12 вживаних (10 одномісних, 2 двомісних) та шість нових (4 одномісних і 2 двомісних).

Разом з цим країна отримала ракетно-бомбове озброєння до них, а також запчастини.

Наразі перша угода між Міністерством оборони Греції та компанією Dassault Aviation вважається закритою.

Перший винищувач Rafale повітряні сили країни отримали 21 липня 2021 року. Літак передали через шість місяців після підписання угоди між Грецією та Францією на придбання 12 вживаних та 6 нових винищувачів.

Країна замовила літаки у Франції для посилення повітряної складової на фоні підвищеної активності Турецької авіації.

Літаки Rafale мають замінити у складі повітряних сил винищувачі Dassault Mirage 2000 EGM, що експлуатуються Повітряними силами Греції з 1980-х років.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Греція візьме участь у навчанні українських льотчиків на винищувачах F-16.

Таким чином Греція долучилася до авіаційної коаліції, у якій деякі країни надають винищувачі, а деякі займаються підготовкою льотчиків та технічного персоналу.

Зеленський поінформував прем’єра Греції про ситуацію на полі бою, удари росіян, а також про можливості щодо відновлення глобальної безпеки та територіальної цілісності України.

Також сторони обговорили оборонні потреби українських військових.

Dassault Aviation Rafale Авіабудування Авіація Греція Європа ПС Греції Світ Франція