fbpx
Греція почала отримувати французькі винищувачі Rafale

Греція почала отримувати французькі винищувачі Rafale

Dassault Aviation Rafale Балкани Винищувач Європа Закупівлі ПС Греції Світ Середземне море Франція

З’явилися зображення першого винищувача Rafale B для Греції.

Про це повідомляє Scramble.

Повідомляється, що 18 травня 2021 року перший Rafale B для Повітряних сил Греції був сфотографований під час польоту з авіабази Aérienne 125 (BA 125) Істрес-Ле-Тюбе на півдні Франції.

Нагадаємо, що у січні, Греція та компанія Dassault Aviation підписали контракт вартістю близько 2,35 млрд доларів на поставку грецьким ПС 18 багатофункціональних винищувачів Rafale компанії Dassault. Вони замінять бойові літаки Dassault Mirage 2000BG та Mirage 2000EG, що експлуатуються в країні.

Загалом, Греція отримає 6 нових винищувачів і 12 вживаних реактивних літаків зі складу французьких ПС (Armée de l’Air et de l’Espace), 10 одномісних і два двомісних.

Першими до країни вже у червні 2021 року мають бути доставлені 6 вживаних винищувачів, а згодом вже надійде решта бувших у вжитку бортів.

Нові реактивні літаки мають прибути до середини 2023 року.

Rafale це багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений французькою корпорацією Dassault Aviation. Літак призначений для завоювання панування в повітрі, виконання ударних та розвідувальних завдань. Винищувач має три варіанти: Rafale B — двомісний та Rafale C — одномісний для Повітряних сил і Rafale M — палубний варіант.

Ця повітряна бойова машина встига повоювати в Афганістані, Лівії та під час операції зі знищення ІДІЛ на Близькому Сході в 2015-2016 роках. Крім Франції, цей винищувач перебуває на озброєнні армій Єгипту, Індії та Катару.

Винищувач «Rafale». Фото з відкритих джерел

У лютому, стало відомо, що компанія Dassault Aviation поставить Повітряним силам Франції винищувачі Rafale новітнього стандарту F3R. Було підписано угоду на поставку 12 винищувачів Rafale для Збройних сил Франції.

Замовленні літаки замінять 12 винищувачів Rafale, які будуть поставлені зі складу Повітряних сил Франції до Греції.

Винищувач «Rafale». Липень 2020. Фото: Dassault Aviation

Вартість винищувачів не розкривається. Планується, що роботи будуть виконані у 2025 році. Нове замовлення дозволить збільшити до кінця 2025 року кількість винищувачів Rafale ПКС Франції до 129 літаків з поліпшеними можливостями.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Dassault Aviation Rafale Балкани Винищувач Європа Закупівлі ПС Греції Світ Середземне море Франція