fbpx
ГРУ використовувало базу у французьких Альпах

ГРУ використовувало базу у французьких Альпах

ГРУ Росії Російська агресія Росія Світ Франція Шпигунство

Західні спецслужби з’ясували, що 15 російських шпигунів з ГРУ неодноразово зупинялися у французьких Альпах в якості бази для подальших операцій по всій Європі.

Про це повідомляє DW з посиланням на газету Le Monde.

За даними видання, один з цих шпигунів, очевидно, був причетний до замаху на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки в березні 2018 року.

Вони були співробітниками елітного підрозділу ГРУ, що відповідає за замовні вбивства, акти саботажу і управління так званими “мертвими поштовими скриньками”, які використовуються таємними агентами і їхніми помічниками для обміну інформацією.

Західні спецслужби вийшли на слід цієї групи шпигунів в ході розслідування замаху на Скрипаля. У період з 2014 по 2018 роки ці російські агенти неодноразово зупинялися в невеликих французьких містечках на південному сході Франції, в тому числі Шамоні і Евіані.

Фото Сергія Скрипаля

Докази конфіскувати не вдалося

Як повідомляє Le Monde, агенти ГРУ, які зупинялись французьких Альпах, потім працювали в Болгарії, Молдові, Чорногорії та інших країнах, але не у Франції. Західним спецслужбам не вдалося конфіскувати зброю або інші докази.

4 грудня уряд ФРН вислав з Німеччини двох російських дипломатів на тлі скандалу навколо вбивства на замовлення колишнього чеченського польового командира в Берліні в серпні цього року. МЗС ФРН обґрунтував цей захід небажанням Москви співпрацювати в розслідуванні цього злочину.

ГРУ Росії Російська агресія Росія Світ Франція Шпигунство