fbpx
Група військових ЗСУ розпочала навчання на ЗРК Patriot у Німеччині

Група військових ЗСУ розпочала навчання на ЗРК Patriot у Німеччині

Війна з Росією Військова допомога Європа ЗРК ЗРК Patriot ЗСУ Навчання Німеччина ППО та ПРО Світ Україна

Ще одна група українських військових  розпочала освоювати систему протиповітряної оборони Patriot у Німеччині.

Про це повідомили повітряні сили ФРН на офіційній сторінці у X (Twitter).

Навчання українців стартували у понеділок, 30 жовтня.

До чергового курсу підготовки на комплексі протиповітряної та протиракетної оборони Patriot залучені 61 український військовослужбовець та 10 перекладачів.

Ці навчання триватимуть декілька тижнів на території Німеччини. Українці перейматимуть досвід управління цією системою ППО у своїх німецьких колег.

Новий курс підготовки пов’язаний з майбутньою передачею Україні ще одного ЗРК Patriot.

“Мілітарний” повідомляв, що 10 жовтня, уряд Німеччини оголосив про надання Україні нового масштабного майбутнього пакету військової допомоги.

Для захисту критичної інфраструктури України, ЗСУ отримають він ФРН  додаткові засоби протиповітряної оборони, а саме системи Patriot, IRIS-T і Gepard.

Комплекс ППО Patriot надійде зі складу Бундесверу. Він включатиме вісім пускових установок та інші машини і РЛС стеження. Україна разом з комплексом, ймовірно, отримає і понад 60 зенітних ракет. Вартість цього пакету німецької допомоги Україні у сфері протиповітряної оборони коштує близько одного мільярда євро.

Patriot від Німеччини

Перший комплекс ППО Patriot Україна отримала від Німеччини у квітні цього року. Передача ЗРК відбулася одразу після завершення навчання українських операторів, котрі розпочали освоювати цю систему на початку лютого.

Курси для приблизно 70 військовослужбовців ЗСУ відбувалися у прискореному темпі – навчання проводили шість днів на тиждень. Військові також навчались технічному обслуговуванню та ремонту цього озброєння.

Також у серпні, Німеччина передала Україні дві додаткові пускові установки Patriot та зенітні ракети до цієї системи ППО.

Війна з Росією Військова допомога Європа ЗРК ЗРК Patriot ЗСУ Навчання Німеччина ППО та ПРО Світ Україна