fbpx
Грузія у березні підніме в повітря модернізований Су-25

Грузія у березні підніме в повітря модернізований Су-25

Авіаремонт Авіація Грузія Кавказ Модернізація Су-25 Сусіди Штурмовики

В середині березня здійснить перший політ Су-25 відновлений на потужностях Тбіліського авіаційного заводу. Про це заявив у парламенті кандидат на пост міністра оборони Грузії Джуаншер Бурчуладзе.

Мілітарний доповідає про це з посиланням на “Взгляд”.

За словами Бурчуладзе підприємство «відновлено, повернуті компетентні працівники».

У кожному наступному місяці будуть здійснюватися випробувальні польоти ще одного відновленого Су-25, – заявив Бурчуладзе.

Майбутній урядовець стверджує, що зараз «активно проводяться дії по відновленню можливостей Грузії випускати бойові літаки».

«Своїми силами відновлюємо авіацію», – сказав Бурчуладзе.

Влітку минулого року тоді міністр оборони, а нині кандидат в прем’єр-міністри Іраклій Гарібашвілі заявляв, що Грузія має всі ресурси для того, щоб відновлювати, виробляти і продавати штурмовики Су-25.

У нас є всі технічні, інтелектуальні та людські ресурси для того, щоб своїми силами ремонтувати, відновлювати, виробляти і продавати Су-25. У світі відбувається багато конфліктів, і країни висловлюють високий інтерес до такого типу літаків з метою оборони. Крім того, що наша країна може використовувати цю можливість для оборонних цілей, це може також стати комерційним проектом, – вважає він.

Тбіліський авіаційний завод (Tbilisi Aircraft Manufacturing; також відомий як  JSC Tbilaviamsheni) — грузинська аерокосмічна корпорація, яка спеціалізується на виробництві та ремонті авіаційної техніки та також частково виробляє легке озброєння, бронетехніку та артилерійські системи. Входить до складу грузинського державного науково-дослідного центру Науково-технічний центр «Дельта».

1979 році завод випустив перший серійний Су-25. Загалом виготовив до 800 літаків Су-25  різних модифікацій.

На початку 2001 року було оголошено про партнерство з Елбіт (Ізраїль) щодо модернізації національних Су-25. Прототип літака Су-25KM «Scorpion» здійснив свій перший політ 18 квітня 2001 року у Тбілісі з розпізнавальними знаками грузинських ВПС.

Літак має вдосконалену авіоніку, що включає скляну кабіну, генератор цифрових карт , дисплей, встановлений на шоломі, комп’ютеризовану систему озброєння, повну можливість попереднього планування місії, точну навігаційну систему, точні системи доставки зброї, всепогодність та можливість діяти вночі. Він має можливість використовувати бомби Mark 82 і Mark 83 з лазерним наведенням і ракети “повітря-повітря” малої дальності Р-73.

Порівняння кабіни Су-25 і Су-25КМ "Scorpion", фото: globalsecurity.org

Щодо застосування і втрат Су-25  у війні з РФ у 2008 інформація є суперечливою. За офіційною інформацією жоден літак не був збитий.

Штурмовики Су-25 на авіабазі в Грузії

Штурмовики Су-25 на авіабазі в Грузії Фото: міноборони Грузії

В 2010 році Повітряні сили Грузії припинили існування, як окремий вид Збройних сил. Формальне відновлення відбулося в 2016 році. Грузія має, за різними оцінками, 10-13 Су-25, які потенційно можна відновити.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіаремонт Авіація Грузія Кавказ Модернізація Су-25 Сусіди Штурмовики