
Гвардійці знайшли ворожих операторів дронів за оптоволоконними дротами
Воїни батальйону безпілотних систем «Привид Хортиці» вбили ворожих операторів дронів, виявивши їх за оптоволоконними дротами.
Відео бойової роботи оприлюднили на сторінці підрозділу.
Пілоти підрозділу 15-ї бригади «Кара-Даг» за допомогою розвідувального коптера побачили скупчення тонких оптоволоконних дротів від ворожих FPV-дронів, які давали відблиски у сонячних променях.
З їх допомогою гвардійці відстежили станцію управління безпілотниками в одній із покинутих будівель, де розташувалися ворожі оператори. Умить на їх ліквідацію вилетіли власні ударні дрони.
— Karna La Vera (@Karna13377) February 18, 2025
П’ятеро ворожих операторів були вбиті на місці за допомогою FPV-дронів та скидів із квадрокоптерів. Geoint-аналітик Мoklasen геолокував їх місцерозташування на Покровському напрямку за 6 км від лінії фронту на північних околицях Прогресу.
За часів активної популяризації напрямку ударних дронів, керованих за допомогою оптоволокна замість радіозв’язку, ця подія є вкрай важливою, оскільки зображує вразливість тактики застосування нової зброї та має стати уроком для українських операторів.
На відміну від ударних безпілотників із традиційними системами зв’язку пілоти оптоволоконних дронів сильно ризикують, демаскуючи себе дротами та мусять часто міняти позиції, щоб убезпечити себе.
Утім навіть такі недоліки є прийнятними порівняно з перевагами нової технології: дрони з дротовим зв’язком повністю несприйнятливі до впливу систем радіоелектронної боротьби, мають якісний та безперебійний канал відеозв’язку, що надає їм можливість плавно маневрувати у найскладніших середовищах.
Нагадаємо, що на початку року Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони здійснило показ українських оптоволоконних FPV-дронів для представників командувань видів та окремих родів військ ЗСУ.
Низка вітчизняних виробників представила більше десятка моделей дронів. Деякі з них здатні нести бойову частину або інше корисне навантаження вагою до 3 кілограмів.
- Пульт управління FPV-коптера з керуванням по оптоволоконному кабелю, січень, 2025. Фото: Міністерство оборони України
- Пілот оптоволоконного FPV-дрона, січень, 2025. Фото: Міністерство оборони України
- Оптоволоконний кабель управління FPV-дрона, січень, 2025. Фото: Міністерство оборони України
- Оптоволоконний кабель управління FPV-дрона, січень, 2025. Фото: Міністерство оборони України
Низка українських підрозділів безпілотних систем, як-от 414 полк «Птахи Мадяра», вже успішно використовують їх та розвивають технологію, збільшуючи ефективний радіус застосування до десятків кілометрів.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.