HIMARS: українські екіпажі розповіли про результати першого тижня застосування

HIMARS: українські екіпажі розповіли про результати першого тижня застосування

HIMARS: українські екіпажі розповіли про результати першого тижня застосування
РСЗВ M142 HIMARS Збройних сил України, фото The Wahington Post
Новини

Українські екіпажі РСЗВ M142 HIMARS розповіли американським журналістам про результати застосування системи у перший тиждень. Нагадаємо, що перша інформація про їх використання з’явилася 25 червня.

Як пише видання The Wall Street Journal “лейтенант Коваль”, член екіпажу однієї з чотирьох машин HIMARS, розповів про першу атаку. Тоді був обстріляний штаб російської армії в Ізюмі, який вони розмістили в одній з міських шкіл. За даними української розвідки загинули 17 російських військових, у тому числі полковник та два майори. Ще 20 росіян отримали поранення.

Ще через кілька днів екіпаж Коваля обстріляв казарми росіян в яких спала велика кількість військовослужбовців.

Під час третьої атаки працювали одночасно всі чотири HIMARS. Вони випустили 24 ракети по позиціях росіян в одному і тому ж районі.

Четверта атака була по складу боєприписів у місті Зимогор’я.

Ми мріємо мати боєприпаси більшої дальності для HIMARS, щоб вражати важливіші цілі“, – сказав журналістам лейтинант Коваль.

Українські екіпажі працюють переважно вночі, щоб мінімізувати можливість бути виявленими російськими безпілотниками. Якщо працюють одночасно чотири машини – то з різних позицій. Введення координат цілей та пуск займає менше хвилини. Через кілька хвилин машини на великій швидкості залишають позиції.

Видання The Washington Post також поспілкувалося з одним з екіпажів M142. За словами військового з позивним “Мороз” HIMARS дав більше свободи у виборі позицій. Оскільки військові впевнені у тому, що завдяки супутниковій навігації ракета влучить точно в ціль, то вони вже не бояться, що на траекторії польоту можуть бути населені пункти і ракета спрацює нештатно.

За словами українського військового реальне відхилення при влучанні ракет HIMARS менше метра.

У мене немає жодного сумніву щодо того, що ми влучимо. Я знаю, що ракета влучить в ціль, бо вона керується супутником“, – сказав “Мороз”.

Він також розповів, що вражений швидкістю, яку реально може розвивати шасі РСЗВ – до 100 км/год. Інша особливість – система стріляє досить тихо порівняно з радянськими аналогами.

Журналісти відзначили, що на борту машини вже нанесено три позначки за результативні влучання. “Насправді їх шість, ми просто не мали часу нанести інші“, – пояснив боєць з позивним “Кузя”.

Українські екіпажі висловили думку, що мінімальна потреба ЗСУ в HIMARS – щонайменше 50 пускових установок, для того, щоб батареї по 4 машини могли працювати на кожній важливій ділянці нинішнього фронту.

 

 

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text