fbpx
Хорватський винищувач перехопив український літак

Хорватський винищувач перехопив український літак

Авіація Балкани МиГ-21 ПС Хорватії Хорватія

Винищувач ВПС Хорватії перехопив український пасажирський літак, який не відповів цивільному контролю польотів.

Про це повідомляє dnevnik.hr

Подія сталась 5 вересня та як вияснилось причиною радіомовчання українського літака була неправильна частота радіозв’язку.

Після того як винищувач перехопив український літак, пілоти цивільного повітряного судна встановили радіозв’язок з центром керування польотом та продовжили виконання рейсу.

Літак прямував з Пальми де Майорки до Бухареста.

Нагадаємо, що на озброєнні хорватських військово-повітряних сил перебувають винищувачі МіГ-21, що пройшли капітальний ремонт та модернізацію в Україні на Одеському авіаційному заводі.

Нещодавно їх планувалось замінити на більш сучасні F-16, які хотіли придбати в Ізраїлю. Проте згодом уряд Хорватії скасував попереднє рішення через відмову США схвалити продаж військових літаків виготовлених американською компанією Lockheed Martin третій стороні.

МіГ 21 був одним з наймасовіших винищувачів по розповсюдженості у світі після Другої світової війни, і до сьогодні знаходиться на озброєнні багатьох країн, що не можуть дозволити собі мати у складі ВПС більш сучасні літаки, або ж не бачать доцільності цього.

Винищувач МіГ-21 неодноразово модернізувався, при чому, найдосконаліші модифікації (як наприклад румунські MiG-21 Lancer), виконані із використанням нової цифрової БРЕО, що значно розширює бойові можливості літака, дозволили авіаційним спеціалістам говорити про те, що дана машина мало в чому поступається винищувачам 4-го покоління, хоча сама і відноситься до другого покоління реактивних винищувачів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіація Балкани МиГ-21 ПС Хорватії Хорватія