fbpx
Hypersonix створює гіперзвукову систему на водні для запуску супутників

Hypersonix створює гіперзвукову систему на водні для запуску супутників

Авіація Австралія Космос Океанія Ракетобудування Супутник

Компанія Hypersonix Launch Systems створює багаторазову систему запуску, що працює на зеленому водні, яка доставлятиме невеликі супутники на орбіту.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на компанію Hypersonix Launch Systems

Компанія хоче зробити дешевшою вартість доставки супутників на орбіту, без будь-яких викидів вуглецю або інших шкідливих газів.

Триступенева система запуску Wirraway складається з багаторазового орбітального апарату Delta Velos та багаторазової ракети-носія першого ступеня Boomerang.

Boomerang, перш ніж відокремитись і повернутися на базу, повинен розігнати орбітальний апарат Delta Velos до швидкості 5 Маха.

Повнорозмірний Delta Velos Orbiter буде рухатися завдяки чотирма гіперзвуковими прямоточними повітряно-реактивними двигунами

Потім орбітальний апарат продовжить рух, розігнавшись з 5 до 12 Маха, і вирушить у верхні шари атмосфери, звідки випустить корисне навантаження – супутник масою 50 кг, який буде розігнаний до навколоземних.

Потім орбітальний апарат повернеться на базу, приземляючись як звичайний літак.

Delta Velos Orbiter буде оснащений чотирма двигунами Hypersonix Spartan, які, за словами компанії, є результатом 30-річних досліджень та понад 6000 наземних запусків та 11 суборбітальних польотів у рамках програм HiFiRe та HyShot.

Двигун Spartan – багаторазовий, він виготовлений із композиту з керамічною матрицею, надрукованої на 3D-принтері з використанням технології адитивного виробництва нового покоління у Сіднейському університеті.

Двигун Spartan

Він також забезпечує нейтральну за викидами вуглецю тягу, оскільки живиться від водню, що виробляється з використанням сонячної енергії, і виділяє лише водяну пару.

Початок запусків

Команда сподівається, що Delta Velos Orbiter підніметься у повітря приблизно 2024 року.

Компанія почне з апарата меншого розміру, щоб перевірити ефективність системи запуску, а також швидкість, можливість повторного використання та дальність польоту конструкції транспортного засобу, починаючи з Dart AE, зменшеного демонстратора технології, довжина якого становитиме близько 2,8 м.

Він оснащуватиметься одним двигуном Spartan і має мати запас ходу 500 км.

За ним піде більший демонстратор Delta Velos. Маючи довжину 5,5 м, розмах крила 2 м та діаметр фюзеляжу 0,6 м, він буде оснащений чотирма прямоточними повітряно-реактивними двигунами, що забезпечують дальність польоту 2500 км та максимальну швидкість 12 Маха.

Пускова система Wirraway

Після того як конструкція буде перевірена, з’явиться повнорозмірний орбітальний апарат Delta Velos, який матиме довжину 12 м, розмах крил 3,5 м і діаметр 1 м.

Оскільки Orbiter призначений для роботи з будь-яким прискорювачем, що дозволяє запускати його з будь-якого стартового майданчика, то після того, як Delta Velos полетить, Hypersonix розроблятиме прискорювач Boomerang у партнерстві з існуючим виробником ракет.

Ілюстрація апарату Delta Velos від Hypersonix Launch Systems

Хоча вибір технології ще не встановлений, компанія планує, що ракета-носій Boomerang працюватиме на екологічно чистому водні.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіація Австралія Космос Океанія Ракетобудування Супутник