fbpx
Hyundai Rotem хоче постачати перспективні колісні БМП в Україну

Hyundai Rotem хоче постачати перспективні колісні БМП в Україну

Hyundai Rotem БМП Бронетехніка БТР Європа Світ Україна

Південнокорейська оборонна компанія Hyundai Rotem розглядає українську армію в якості перспективного користувача нових колісних бойових машин N-WAV.

Про це стало відомо з презентації компанії, знімки якої опублікував Bartłomiej Kucharski у своєму Twitter.

В ході презентації представники корейського оборонного гіганта розповіли про плани створення на території Польщі заводу з виробництва нових бойових колісних машин N-WAV 8х8.

Очікується, що нове підприємство стане виробничим центром, що постачатиме бронетехніку іншим країнам східної Європи. Серед переспективних користувачів розглядаються українська армія, яка, очевидно, потребуватиме великих обсягів бронетехніки по завершенню війни.

Перспективними замовниками також вважаються польська армія, яка має потребу у 1500 одиницях для озброєння двох новостворенних дивізій, а також Болгарія, Словенія та Угорщина, котрі планують замінити радянський парк бронетехніки більш сучасними зразками.

Окрім виробництва нової техніки майбутній польський промисловий центр Hyundai у перспективі також має стати ремонтним хабом для зазначених вище країн.

N-WAV

Перспективна бойова колісна машина N-WAV 8х8 розроблена на основі корейського бронетранспортера K808, що виготовляється компанією Hyundai Rotem.

Машина призначена для доставки піхоти та її безпосередньої підтримки у бою. У звичайній конфігурації вона вміщує у десантному відділенні вісім піхотинців, а також трьох членів екіпажу.

Головною перевагою нової машини має стати її модульність, що, зокрема, відображається в можливості простої інтеграції більшості присутніх на ринку бойових модулів. Корейці пропонують власний модуль з автоматичною гарматою Northrop Grumman Mk30 Bushmaster II. Однак відомо, що польська версія бойової машини буде оснащена вітчизняним модулем ZSSW-30.

Перспективна бойова колісна машина N-WAV 8х8 розроблена південнокорейською компанією Hyundai Rotem.

Згідно з інформацією оприлюдненою на презентації, балістичний захист машини передбачатиме витримування обстрілів за 4-6 рівнями STANAG 4569. Це можна трактувати як захист від обстрілу із кулемету калібру 14,5 мм по колу, а також із 30 мм автоматичної гармати в лобову проекцію. У той же час протимінний захист розрахований на витримування підриву 10 кілограмів тротилу. 

Бронемашина має класичне компонування з переднім розташуванням двигуна та водійського відділення, бойового відділення в центрі та десантного відділення позаду з виходом через апарель.

Повна маса бронеавтомобіля становить 35 тонн, а його силова установка забезпечує 700 к.с., що забезпечило енергоозброєнність у 20 к.с./тонну. При такій масі N-WAV зберігає плавучість та здатен форсувати водойми на швидкості до 10 км/год.

У базовій комплектації машина оснащується дизельним двигуном у поєднанні з автоматичною коробкою передач. Однак виробник розробляє також альтернативну силову установку, що працюватиме на водні.

Hyundai Rotem БМП Бронетехніка БТР Європа Світ Україна