fbpx
Індія отримала протичовновий літак P-8I

Індія отримала протичовновий літак P-8I

Boeing P-8 Poseidon Авіація Азія ВМС Індії Закупівлі Індія Морська авіація

Військово-морські сили Індії отримали черговий патрульний протичовновий літак P-8I.

Про це повідомляє індійське видання Raksha-Anirveda

Командування ВМС Індії отримало індійську версію американського літака P-8A «Poseidon» в рамках підписаного з компанією Boeing у 2016 році контракту.

Новий літак Індії стане 9-тим у складі ВМС, поставленим компанією Boeing.

Спочатку поставка літака була запланована на липень 2020 року, але через пандемію COVID-19 терміни були змінені. Ще три літаки планується прийняти у 2021 році.

Вісім патрульних протичовнових літаків P-8I Індії. Фото з відкритих джерел

Базовий контракт вартістю близько 2,1 млрд доларів, що передбачає поставку восьми літаків й допоміжного обладнання, уряд Індії підписав у січні 2009 року.

Індія стала першим закордонним замовником P-8A. До теперішнього часу всі 8 літаків першої партії поставлені та застосовуються з 2013 року.

На поточний момент загальний наліт індійських P-8I перевищив 25 тис. льотних годин.

У липні 2016 року був підписаний новий контракт вартістю 1,1 млрд доларі, що передбачає поставку чотирьох додаткових літаків.

Крім того, в даний час ведуться переговори про закупівлю в рамках програми «Іноземні військові продажі» 6 додаткових P-8I загальною вартістю близько 1,8 млрд доларів.

Усередині патрульного протичовнового літака P-8I. Фото: МО Індії

За інформацією Boeing, нині компанія завершує будівництво Центру підтримки навчання й обробки даних в Індії та допоміжного центру в Військово-морському інституті авіаційних технологій в рамках підписаного у 2019 році контракту на навчання і підтримку.

Підготовка в цих центрах дозволить екіпажам ВМС підвищувати навички виконання польотів в більш короткі терміни, скоротити час навчання на борту літака, що призведе до підвищення готовності парку P-8I до виконання завдань за призначенням.

Boeing P-8 Poseidon Авіація Азія ВМС Індії Закупівлі Індія Морська авіація