fbpx
Індонезія зацікавлена комплексом «Нептун»

Індонезія зацікавлена комплексом «Нептун»

«Нептун» Азія Експорт Закупівлі ОПК Ракетобудування Світ Україна

Індонезія зацікавлена ракетним комплексом наземного базування РК-360 МЦ «Нептун», роботи по його просуванню на цей ринок проводить ДП СЗТФ «Прогрес», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Про це пише Defense Express.

З Індонезією  вже підписано Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» від ДержККБ «Луч».

Таким чином, Індонезія може стати першим закордонним покупцем «Нептуна», який 23 серпня 2020 року було прийнято на озброєння Збройних сил України.

Раніше про зацікавленість серед іноземних замовників на український ракетний комплекс розказав Генеральний конструктор ДержККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов, але назви потенційних країн він не назвав.

– Тривають перемовини і не з одною країною. Як правило, це тривалий за часом процес. Замовник придивляється, вимагає гарантій, хоче подивитися на результати випробування у своїй країні, тому що у одних – спекотно, у інших, навпаки – низькі температури. Тому до укладання угоди можуть пройти роки, – сказав в інтерв’ю АрміяInform Олег Коростельов

РК-360МЦ «Нептун»

Щодо інших новин комплексу, то відомо про завершення співпраці у розробці з українським виробником АТ «АвтоКрАЗ» та перехід на шасі марки TATRA, яке серед іншого використовується на реактивних системах залпового вогню RM-70 Vampire, які замовила Індонезія у чеської компанії Excalibur Army.

Також TATRA Defense Vehicle постачатиме до Індонезії машинокомплекти бронетранспортерів Pandur II для подальшого їх збирання на місцевому підприємстві PT. PINDAD.

Чеські бронетранспортери Pandur II в Індонезії

Певна уніфікація з вже наявними зразками може дозволити Індонезії зменшити подальші витрати на утримання різного типу озброєння, у тому числі якщо відбудеться закупівля ракетного комплексу «Нептун».

Міноборони України та КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

Перспективними носіями нової ракетної зброї називають фронтові бомбардувальники Су-24М.

Цей тип літаків вибраний не випадково, оскільки окрім носія його системи можуть забезпечити цілевказання.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


«Нептун» Азія Експорт Закупівлі ОПК Ракетобудування Світ Україна