fbpx
InformNapalm уточнив модель знайденого російського БПЛА

InformNapalm уточнив модель знайденого російського БПЛА

Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна на Донбасі Донбас Російська агресія Російська інтервенція Україна ФСБ Росії

InformNapalm уточнив модель знайденого російського БПЛА, що належав Федеральній службі безпеки Росії.

Про це волонтери повідомили у матеріалі «На Донбасі впав черговий російський БПЛА, який належав ФСБ РФ».

Декілька діб тому російський тактичний дрон впав неподалік позицій наших бійців.

Кореспондент програми «Сьогодні» Олександр Махов, що оприлюднив інформацію про дрон та показав його фото, повідомив про модель Zala 421-08.

В пості журналіста зазначалося нібито це модель російського БПЛА Zala 421-08, однак по певних візуальних особливостях, волонтери міжнародної спільноти InformNapalm припускають, що це інша модифікація російського розвідувального безпілотника, а саме – «Гранат-1».

Російський БПЛА Zala 421-08

У відкритих джерелах можна знайти інформацію, що ФСБ РФ для своїх завдань використовує і БПЛА «Гранат-1» і БПЛА Zala 421-08. Ці моделі досить легко сплутати візуально.

Наприклад, в листопаді 2020 в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі було збито російський військовий БПЛА, офіційні джерела повідомили тоді, що це був «Гранат-1», але при більш детальному аналізі фотографій волонтери OSINT-розслідувачі пізніше ідентифікували збиту модель як ZALA 421-08. Детальніше про це, а також про виявлення більш ніж 8 типів російських БПЛА на Донбасі можна прочитати тут.

Проте, крім візуальної відмінності, на користь версії, що ідентифікує знайдений БПЛА як “Гранат-1” можна навести також аналогічний випадок, що трапився 2 квітня 2017 року в районі Світлодарського виступу.

Тоді українські військові також знайшли російський БПЛА “Гранат-1” з маркуванням ФСБ РФ. Ось відповідне архівне відео:

Нагадаємо, що в листопаді 2020 на окупованій частині Луганської області, за 12 км від лінії фронту, вперше за час бойових дій на Донбасі було виявлено новітній російський комплекс «Наводчик-2», до складу якого входять 7 БПЛА типу «Гранат» різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 км. Комплекс призначений для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та РСЗВ.

Загалом міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, починаючи з 2015 року неодноразово фіксувала використання російських БПЛА типу “Гранат-1” та “Гранат-2” в бойових дій на Донбасі. Встановлено, що військові ЗС РФ також використовували ці БПЛА під час бойових дій біля Дебальцевого в лютому 2015 року.

У 2021 році Російська Федерація продовжує вести агресивну гібридну війну проти України. Військове командування РФ приховано постачає на Донбас не тільки старі радянські зразки озброєння і техніки, але і перекидає більш сучасну зброю, ЗРК, системи РЕБ та БПЛА, які обслуговують кадрові російські військовослужбовці.  Факти ідентифікації таких типів озброєння зібрані у базі даних OSINT-досліджень InformNapalm.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна на Донбасі Донбас Російська агресія Російська інтервенція Україна ФСБ Росії