Ірак замовив корейські гелікоптери Surion
Південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries отримала замовлення на постачання багатоцільових гелікоптерів KUH-1 Surion для Іраку.
Про це повідомляє видання Yonhap News.
Відповідний контракт вартістю 93,7 мільйона доларів США був підписаний в рамках експортного постачання новозбудованих гелікоптерів для уряду країни.
Згідно з умовами контракту, постачання двох гелікоптерів має відбутися в період з 2025 по березень 2029 року з відповідним пакетом матеріально-технічного забезпечення.
Інші деталі контракту не повідомляються, але слід зазначити, що Ірак став першим замовником гелікоптерів цього типу, які знаходяться на озброєнні Збройних сил Південної Кореї з 2012 року й активно просуваються на експорт.
На сьогодні, окрім Іраку, закупівля гелікоптерів розглядається Міністерством оборони В’єтнаму, оскільки в середині 2023 року компанія Korea Aerospace Industries підписала Меморандум про взаєморозуміння з в’єтнамським Viettel Aerospace Institute (VTX).
В рамках меморандуму в’єтнамська компанія може бути залучена до розробки нових варіантів, а також виробництва гелікоптерів цього типу на додаток до потенційного використання Surion у ролі нового армійського гелікоптера.
Своєю чергою, спроба продати гелікоптер на Філіппіни у 2019 році не завершилась успіхом, оскільки країна обрала перевірений варіант у вигляді гелікоптера UH-60 Black Hawk.
Окрім гелікоптерів, південнокорейська компанія KAI намагається розширити експорт авіатехніки, зокрема навчально-тренувальних та бойових літаків T-50 і FA-50, які активно просуваються на міжнародні ринки та вже були замовлені Іраком.
На сьогодні активним замовником цих літаків є Польща, яка, окрім їх закупівлі, планує стати центром обслуговування цих літаків у Європі, Африці та на Близькому Сході.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries (KAI) до кінця 2024 року планує вдвічі збільшити свої виробничі потужності для виготовлення літаків FA-50 Fighting Eagle.
Компанія Korea Aerospace Industries впевнена у перспективності платформи FA-50. Нещодавно KAI опублікувала дорожню карту, в якій демонструє плани щодо подальшого розвитку платформи FA-50. Окрім ринків Європи, Азії та Близького Сходу, KAI розглядає США як свого наступного потенційного клієнта.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.