fbpx
Іран озброїться російськими гелікоптерами Ми-28

Іран озброїться російськими гелікоптерами Ми-28

Авіація Азія Гелікоптери Закупівлі Іран Ми-28 Навчально-бойові літаки ПС Ірану Росія Світ Су-35 Як-130

В Ірані підтвердили домовленості з РФ щодо постачання винищувачів Су-35, а також повідомили про закупівлю ударних гелікоптерів Ми-28.

Про це заявив заступник міністра оборони Ірану генерал Махді Фарахі, повідомляє агенція Tasnim.

Також у вересні Повітряні сили Ірану отримали перші навчально-бойові літаки Як-130 російського виробництва.

Мехді Фарахі заявив, що відповідно до домовленостей, Іран отримає російські винищувачі Су-35, ударні гелікоптери Ми-28 та реактивні навчально-бойові літаки Як-130.

За його словами, вже завершено розробку відповідних планів з постачання цієї авіатехніки у бойові підрозділи збройних сил Ірану.

Су-35

Фарахі наголосив, що літаки і гелікоптери “обов’язково надійдуть у розпорядження Ірану”, і наразі триває відповідний процес.

Відносно кількості винищувачів і навчально-бойових літаків та умов їх постачання Москва і Тегеран не повідомляють.

Про фіналізацію угоди на продаж російських винищувачів Су-35 Іран заявив у березні. У грудні минулого року адміністрація президента США повідомляла, що росіяни вже готують іранських пілотів до роботи з новітніми винищувачами.

Про намір придбати Су-35, від яких відмовився Єгипет, іранські військові заявили у вересні 2022 року після поставок Росії перших партій ударних дронів Shahed-131/136 для війни проти України.

Росія на початку вересня цього року доставила в Іран перші навчально-бойові літаки Як-130. Йдеться про кілька таких літаків. Повітряні сили Ісламської республіки Іран (IRIAF) планують використовувати Як-130 для підготовки пілотів винищувачів “4+++ та 5-го” покоління, зокрема Су-35.

Що стосується гелікоптерів, то опираючись на слова заступник міністра оборони Ірану, насьогодні мова йде про отримання певної кількості російських ударних гелікоптерів Ми-28.

Гелікоптери Мі-28

У січні цього року, в афільованих з іранськими військовими ЗМІ з’явилися неофіційні повідомлення про те, що Іран та РФ домовились про ліцензійне виробництво російських ударних вертольотів Ка-52 та Ми-28.

Авіація Азія Гелікоптери Закупівлі Іран Ми-28 Навчально-бойові літаки ПС Ірану Росія Світ Су-35 Як-130