fbpx
Ірландія закликає Росію скасувати навчання у її економічній зоні

Ірландія закликає Росію скасувати навчання у її економічній зоні

Європа Ірландія навчання Росія Світ Флот

Ірландія закликає Росію скасувати військові навчання у її економічній зоні в Атлантичному океані.

Про це заявив віцепрем’єр Ірландії Лео Варадкар пише Politico.

Район де заплановані маневри знаходиться за межами територіальних вод Ірландії, але в межах її економічної зони для використання морських ресурсів.

Наміри росіян викликали занепокоєння у ірландських рибалок і вони збираються діяти рішуче, так головний виконавчий директор об’єднання рибалок Патрік Мерфі в ефірі радіостанції RTE сказав, що деякі учасники організації планують «мирно зривати плани Росії».

Віце-прем’єр-міністр Лео Варадкар закликав ірландських рибалок «бути обережними», якщо вони виконають свої наміри брати участь у російських навчаннях.

Терміни та вибір місця розташування Росією «можуть бути демонстрацією сили щодо Великобританії та Франції» додав Варадкар, оскільки Росія нарощує свої сили на кордонах України.

Деякі аналітики з кібербезпеки та військові побоюються, що навчання, заплановані на початок лютого, можуть стати прикриттям для перерізання підводних волоконно-оптичних комунікаційних кабелів, що з’єднують Америку та Європу, у разі російського вторгнення в Україну.

Керівник проекту у Інститут Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко оприлюднив у себе на сторінці у Facebook мапи з районом російських маневрів та розташуванням комунікаційних кабелів:

За словами аналітика Тома Клонана, позаблокова Ірландія має флот із дев’ятьма кораблями, не має гідролокаційних або військових радарів і практично не має повітряних сил, що робить її ідеальним російським вибором для офшорних військових навчань, «як сліпа зона Європи – найслабша ланка ЄС».


Більше про закупівлі літаків Повітряними силами Ірландії: розвідувальні PC-12NG та патрульні C295 MPA


Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені назвав заплановані навчання РФ у міжнародних водах в ірландській економічній зоні «небажані» та «непроханими».

Його відомство назвало плани Росії провести масштабні військово-морські навчання в водах, які патрулює Ірландія, розглядаються як провокаційні в контексті ситуації довкола кордонів України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Європа Ірландія навчання Росія Світ Флот