fbpx
Іспанія готова передати Україні танки Leopard та ЗРК Shorad Aspide

Іспанія готова передати Україні танки Leopard та ЗРК Shorad Aspide

Бронетехніка Військова допомога ЗРК Іспанія Танк Leopard 2 Україна

Іспанія готова збільшити свою допомогу Україні. Наразі вирішується питання про надання танків Leopard та ЗРК малої дальності Shorad Aspide.

Про це повідомляє іспанське видання El Pais з посиланням на джерела в уряді.

Зазначають, що Іспанія готова “зробити якісний стрибок” у військовій допомозі Україні.

До цього країна постачала боєприпаси, засоби індивідуального захисту та легке озброєння, зараз вже йдеться про постачання важкого озброєння.

За інформацією видання Міністерство оборони Іспанії вже завершує процес постачання до Києва ЗРК Shorad Aspide.  Відвантаження системи очікує завершення перемовин через групу в Штутгарті, яка відповідає за координацію військової допомоги Україні.

Aspide – сімейство багатоцільових ракет компанії MBDA, які використовуються на наземних, корабельних та повітряних платформах.

Пуск ракети Aspide 2000, Фото: MBDA

Крім того, Іспанія також готова поставити Україні танки Leopard A4, які вже десять років перебувають у резерві на базі у Сарагосі.

Ці танки є частиною партії зі 108 вживаних одиниць, які Німеччина продала Іспанії в 1995 перед контрактом на виробництво Leopard в Іспанії.

За оцінками джерел видання близько 40 танків можуть бути відремонтовані та передані українській армії. Разом з тим машини потребують певних робіт з модернізації з боку промисловості.

Крім того, Іспанія запропонувала Україні навчання військових на бронетехніці. Спочатку тренування проходитиме в Латвії, де іспанська армія розмістила контингент із 500 солдатів із шістьма танками Leopard 2E в рамках операції НАТО. Друга частина навчань – безпосередньо в Іспанії

Бронетехніка Військова допомога ЗРК Іспанія Танк Leopard 2 Україна