fbpx
Іспанія готує нову партію бронетранспортерів М113 для України

Іспанія готує нову партію бронетранспортерів М113 для України

Бронетехніка БТР M113 Війна з Росією Військова допомога Європа Іспанія Україна

Іспанія готує передачу нової партії бронетранспортерів М113 для потреб Збройних Сил України.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Іспанії.

Повідомляється, що дві бронемашини були переобладнані у санітарні, а решта використовуватимуться за своїм призначенням.

Крім того, іспанський уряд передасть декілька пожежних та снігоочисних машин, два легких судна, електрогенератор та водоочисну установку.

Іспанське міноборони інформує, що до України вже відправили засоби протиповітряної оборони та обладнання для проведення морських операцій.

Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес наголосила, що підготовка українських військ в Іспанії йде гарними темпами. Вона високо оцінила якість тренувань, які включають використання систем Patriot, NASAMS та Hawk, а також планування та проведення підводного розмінування.

Стало відомо, що Іспанія братиме участь у шести коаліціях сил і засобів. Пані Роблес зазначила, що вони «є ключовою схемою для забезпечення підтримки в довгостроковій перспективі, а також відіграють важливу роль у сприянні просуванню українських сил до повної оперативної сумісності з союзниками і партнерами».

Міністр завершила свій виступ, відзначивши єдність і рішучість цієї Контактної групи з питань захисту України, до якої, за її словами, «Іспанія і надалі робитиме свій внесок доти, доки це буде необхідно».

«Мілітарний» на початку лютого повідомляв, що іспанські зенітники навчають українських колег обслуговувати зенітного ракетний комплекс Patriot.

Іспанія робить це в межах Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM-UA).

Вишкіл українських військових у межах EUMAM-UA здійснює Толедський навчально-координаційний центр (TTCC), який підпорядковується Оперативному командуванню Іспанії (MOPS).

За підготовку українських зенітників відповідає Командування зенітної артилерії Сухопутних військ, а саме бійці 73-го зенітно-артилерійського полку.

Бронетехніка БТР M113 Війна з Росією Військова допомога Європа Іспанія Україна