fbpx
Іспанія, Німеччина та Франція розпочали новий етап у створенні винищувача FCAS

Іспанія, Німеччина та Франція розпочали новий етап у створенні винищувача FCAS

Airbus Dassault Aviation Авіабудування Авіація Європа Іспанія Німеччина Світ Франція

Іспанія, Німеччина та Франція розпочали новий етап у створенні нового європейського винищувача FCAS (Future Combat Air System).

Про це пише Infodefensa.

Країни нарешті подолали розбіжності, що заважали перейти до наступного етапу розробки зі створення прототипу, який здійснить перший політ у 2027 році.

Ще 2 квітня 2021 року стало відомо, що компанії домовилися продовжити спільну роботу, але про завершення всіх переговорів було оголошено тільки зараз.

Раніше між компаніями виник конфлікт через позицію директора Dassault Aviation Еріка Траппіє. У березні він заявив, що вважає, що Airbus має 2/3 акцій в проєкті, бо представляє Німеччину та Іспанію, тоді як він лише Францію.

Над програмою працюють компанія Dassaut, виробник винищувачів Rafale, а також концерн Airbus. Створюють нову машину Німеччина і Франція за участю Іспанії. Планується, що новий літак після 2040 року поступово замінить винищувачі Rafale та Eurofighter.

Вартість проєкту станом на тепер аналітиками оцінюється на рівні 50-80 млрд євро.

Публічна демонстрація макету перспективного європейського винищувача відбулась у 2019 році, на міжнародному авіасалоні в Ле Бурже у Франції.

Нещодавно компанії з Німеччини (MTU Aero Engines), Франції (Safran Aircraft Engines) та Іспанії (ITP Aero), уклали угоду про спільне створення, виробництво і обслуговування двигуна для винищувача FCAS.

В рамках проекту буде створено спільне підприємство EUMET, що розподілить рівний обсяг робіт між трьома країнами.

Французька компанія Safran відповідатиме за загальне проектування двигуна і його інтеграцію в літак, тоді як MTU зосередиться на його обслуговуванні. ITP також братиме участь в проектуванні двигуна і, зокрема, розробить турбіну низького тиску і сопло.

До завершення розробки нового двигуна, на прототипі літака, будуть застосовувати модифікований M88 (двигун, що встановлюється на винищувач Rafale).

Як кваліфікувати винищувачі за поколіннями, можете дізнатися у нашому подкасті:


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Airbus Dassault Aviation Авіабудування Авіація Європа Іспанія Німеччина Світ Франція