fbpx
Іспанія стягнула війська в ексклав Сеута

Іспанія стягнула війська в ексклав Сеута

Африка Європа Іспанія Світ Цивільні громадяни

Іспанія стягнула війська в ексклав Сеута

Про це повідомляє Центр дослідження Африки.

Повідомляється, що Іспанія ввела війська на територію свого ексклаву Сеута для посилення охорони кордону з Марокко. Напередодні кордон прорвали близько 8 тисяч незаконних мігрантів, з яких 1,5 тисячі неповнолітніх.

Міністр внутрішніх справ Фернандо Гранде-Марласка заявив, що 200 військовослужбовців плюс 200 додаткових поліцейських були розгорнуті для допомоги прикордонним силам Сеути чисельністю 1100 осіб.

Зазначається, що мігранти прорвали кордон в районі пляжу. Поліція і воєнізована гвардія своїми сила не стримали натиск. Багато хто просто переплив загородження.

Військові, прибувши на місце, загородили пляж бронетехнікою. Щоб очистити пляж від мігрантів, вони кидали димові шашки і використовували кийки. У саме місто увійшли озброєні патрулі.

Раніше Іспанія та Марокко домовилися, що нелегалів, які дістаються Сеути морем, висилатимуть в Марокко.

В свою чергу, Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес назвав ситуацію серйозною кризою для Європи, а лідер Сеути звинуватив Марокко у «пасивності».

Між країнами діє договір про висилку нелегальних мігрантів. Експерти стверджують, що офіційний Рабат використовує ситуацію для тиску на Мадрид через його рішення пустити до себе на лікування лідера лідера руху Фронт Полісаріо, що домагається незалежності Західної Сахари Брахіма Галі.

Уряд Іспанії заявив, що прийняв Брагіма Ґалі з гуманітарних міркувань для лікування в місцевій лікарні.

Звазначимо, що Західна Сахара до 1975 року була окупована Іспанією, а поті більша частина того регіону перейшла під контроль Марокко.

Марокканський міністр закордонних справ звинуватив Іспанію у таємному наданні прихистку Брагіму Ґалі. Проте, іспанський уряд заявляє, що питання Західної Сахари є окремим від ситуації з мігрантами.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка Європа Іспанія Світ Цивільні громадяни