fbpx
Іспанія виділила мільярдний пакет військової допомоги Україні

Іспанія виділила мільярдний пакет військової допомоги Україні

Боєприпаси Військова допомога Європа Іспанія Світ Танк Leopard 2 Україна

Уряд Іспанії анонсував передачу нового пакета військової допомоги Україні, до якого увійдуть танки, засоби ППО та артилерія.

Новий транш допомоги прем’єр-міністр Іспанії анонсував під час зустрічі з президентом України в Мадриді.

Прем’єр-міністр країни розповів, що частина військової допомоги — це «протиповітряна оборона для того, щоб захистити цивільне населення, інфраструктуру, міста, які продовжують потерпати від атак, як це сталося цими вихідними в Харкові».

Крім того, він оголосив передачу танків Leopard 2 та неназваних зразків артилерії.

«Ми вже підготували ще одне постачання танків “Леопард” в Україну. І також гармати, яких потребують Збройні сили України. Ми продовжуємо працювати з командою президента для того, щоб знати, які альтернативи є для того, щоб допомогти повітряній безпеці України», — зауважив Санчес.

Деталі траншу

Раніше газета El Pais із посиланням на власні джерела оприлюднила деталі 1,13-мільярдного траншу, що мав бути афішований під час зустрічі двох політиків у Мадриді.

За інформацією видання, новий пакет включатиме поставку партії зенітних ракет Patriot, які будуть додані до пів дюжини вже переданих у квітні. Загалом країна надасть десятки ракет, кожна з яких коштує близько 2 млн євро.

Також буде поставлено 19 танків Leopard 2A4 на додачу до десяти машин, що вже були поставлені українському війську торік.

Перші десять танків із нової партії вже проходять капітальний ремонт після повернення з баз зберігання та мають вирушити в Україну до 30 червня разом із зенітними ракетами та великою кількістю боєприпасів.

Однак основою цьогорічного пакета військової допомоги від Іспанії стане нова продукція. Мова йде про 155-мм артилерійські снаряди, антидронові системи, тактичні транспортні засоби, оптико-електронне обладнання для спостереження та розвідки, дистанційні бойовові модулі, міномети, піхотне озброєння та інше обладнання.

Більшість замовлених систем та озброєнь виробляють такі іспанські компанії, як TRC, Indra, Escribano, Uro, Expal або Instalaza. Терміни виконання замовлень розплановані на два роки з можливістю продовження на третій рік.

Крім того, Іспанія також розширить програму бойової підготовки українських військових ще на 400 осіб.

Боєприпаси Військова допомога Європа Іспанія Світ Танк Leopard 2 Україна