fbpx
Іспанія замовила понад 100 тисяч мінометних мін у Rheinmetall Expal 

Іспанія замовила понад 100 тисяч мінометних мін у Rheinmetall Expal 

Rheinmetall Виробництво боєприпасів Європа Іспанія Світ

Міністерство оборони Іспанії розмістило замовлення на виробництво понад 100 тисяч мінометних мін для іспанської армії.

Про це повідомляє видання Info Defensa.

Загалом Сухопутні війська Іспанії отримають 104 тисячі мінометних мін калібром 60, 81 та 120 мм загальною вартістю близько 58 мільйонів євро.

За планом, ця кількість боєприпасів має бути вироблена у 2025-2026 роках на іспанському підприємстві Rheinmetall Expal, яка є дочірньою компанією німецької Rheinmetall.

Підписаний контракт розділений на три лоти з таким розподілом вартості: 60-мм міни – 1,6 мільйона євро, 81-мм міни – 15,1 мільйона євро та 120-мм міни – 41,3 мільйона євро.

Закупівля боєприпасів відбувається в межах посилення артилерійського компонента іспанських сухопутних військ. Крім того, це вже другий великий контракт, який був підписаний з компанією Rheinmetall Expal.

Відповідно до першого контракту, Іспанія замовила 94 200 артилерійських снарядів калібру 155 мм вартістю 208,9 мільйона євро.

Крім того, в межах підписаного контракту з Німеччиною компанія виробляє артилерійські снаряди на постачання 155-мм боєприпасів Україні.

Дедалі більше європейських країн розпочинають власне виробництво артилерійських снарядів як для власних збройних сил, так і для підтримки України.

Як повідомляв «Мілітарний» раніше, Естонія планує виготовляти боєприпаси та вибухівку на власних потужностях. Для цього в країні створять оборонно-промисловий парк площею близько 100 га.

Над планами його створення працюють, і перші партії боєприпасів зможуть випустити уже в серпні 2026 року.

Для цього уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура щодо ініціювання національного спеціального плану створення потужностей з виробництва боєприпасів малого, середнього та великого калібру і вибухових речовин, а також необхідної інфраструктури.

Rheinmetall Виробництво боєприпасів Європа Іспанія Світ