fbpx
Італія замовляє додаткові багатоцільові фрегати FREMM 

Італія замовляє додаткові багатоцільові фрегати FREMM 

Fincantieri ВМС Італії Європа Італія Світ Суднобудування Флот Фрегати Фрегати FREMM

Міністерство оборони Італії замовляє два додаткові багатоцільові фрегати проєкту FREMM для збільшення можливостей власного флоту.

Відповідна інформація була опублікована в урядовому документі оборонних закупівель.

Замовлення на нові фрегати розміщене в рамках посилення надводного флоту через продаж двох кораблів цього типу Єгипту у 2020 році.

Нові фрегати будуть побудовані у конфігурації GP-EVO, тобто, багатоцільові фрегати з можливістю забезпечення протиповітряної та протичовнової боротьби з використанням нової силової установки.

Фінансування 11 та 12 фрегата відбудеться з оборонних коштів які розраховані на 2024-2025 рік, а будівництво самих кораблів розпочнеться у 2025 та 2026 році.

Крім того, замовлення нових фрегатів пов’язане з заміною двох есмінців ППО типу Durand de la Penne та двох фрегатів протичовнової боротьби типу Maestrale, які знаходяться на озброєнні італійського флоту з 1993 та 1983-го року відповідно.

Фрегати типу Bergamini розроблені компанією Fincantieri на основі проєкту FREMM для ВМС Італії. Кораблі для італійського флоту відрізняються від аналогічних для ВМС Франції. Насамперед італійський варіант використовує інше радіоелектронне обладнання яке складається з багатофункціональної радіолокаційної станції Leonardo Kronos Grand Naval з використанням активної фазованої антенної решітки.

Завдяки великій висоті розташування радарного полотна, італійський варіант має краще можливості з виявлення низьковисотних цілей на великих відстанях, крім того, таке розташування радара збільшує радіогоризонт.

Також італійський варіант отримав інше озброєння, яке складається з протикорабельних ракет OTOMAT, розробки італійської компанії OTO Melara та Matra. Варіант OTOMAT Mk.2 вагою 780 кг має дальність польоту близько 180 км, бойова частина 210 кг, політ здійснюється на дозвуковій швидкості й висоті 5 метрів над рівнем моря.

Наразі у складі ВМС Італії знаходиться вісім фрегатів проєкту FREMM, які складають основу надводного флоту Італії разом з сучасними есмінцями типу Orizzonte.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Міністерство оборони Японії розмістило велике замовлення на нові багатоцільові фрегати Shingata FFM, які дозволять збільшити парк бойових надводних кораблів Морських сил самооборони Японії.

Нові кораблі розроблені на базі багатоцільового фрегата типу Mogami, які наразі будуються для Морських сил самооборони Японії, для посилення підрозділів протимінної боротьби та патрульних сил. Фрегати Shingata FFM отримали покращену конструкцію надбудови та корпусу, через проблеми з їх якістю на фрегатах типу Mogami.

Fincantieri ВМС Італії Європа Італія Світ Суднобудування Флот Фрегати Фрегати FREMM