fbpx
Канада передала Україні 2 спецмашини для розмінування

Канада передала Україні 2 спецмашини для розмінування

Війна з Росією Гуманітарна допомога ДСНС Канада Розмінування Світ Україна

Українські піротехніки отримали від уряду Канади дві спецмашини для розмінування.

Про це повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

За його словами, українські фахівці вже проходять навчання на цій техніці.

Незебаром ці спецмашини будуть доставлені до Запорізької та Донецької областей.

“За участю в саміті країн «Групи семи» президент Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо і подякував за надання практичної допомоги в розмінуванні України.

Наразі ми отримали вже дві машини розмінування від уряду Канади. Наші фахівці вже проходять навчання і незабаром машини вирушать у Запорізьку та Донецьку області”, – написав Крук у Telegram.

На початку травня посольство Канади в Україні повідомило, що Україна отримала від канадського уряду першу партію обладнання для розмінування

Обладнання використовує ДСНС України.

Це дистанційно керовані (безпілотні) спецмашини для розмінування GCS-200 від швейцарської компанії Global Clearance Solutions (GCS). Ці машини за допомогою свого навісного обладнання здійснюють механізоване розмінування територій.

За даними ДСНС, машини механізованого розмінування різних типів вже довели свою ефективність. Такі комплекси значно пришвидшують процеси розмінування і убезпечують життя українських піротехніків.

Машини для розмінування GCS-200 швейцарської компанії Global Clearance Solutions (GCS), які передали українським силам. 2022 рік. Фото: GCS

Комплекс розмінування GCS-200 може проводити очищення території від вибухонебезпечних предметів, проводити легкі земляні роботи, транспортувати вантажі, розкопувати ґрунт та викорчовувати дерева.

Цей комплекс складається з гусеничного тягача з дистанційним керуванням та навісного обладнання. На машині можна легко підключати та від’єднувати робочі інструменти лише за кілька хвилин. Швейцарська компанія Global Clearance Solutions (GCS) поставить в Україну близько 20 машин розмінування.

Війна з Росією Гуманітарна допомога ДСНС Канада Розмінування Світ Україна