fbpx
Канада продовжить місію UNIFIER та поділиться розвідданими з Україною – Трюдо

Канада продовжить місію UNIFIER та поділиться розвідданими з Україною – Трюдо

UNIFIER Канада Навчання Світ Співпраця Україна

Канада на три роки продовжить та суттєво розширить військову тренувальну місію UNIFIER і поділиться розвідувальними даними з Україною.

Про це інформує Мілітарний.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час брифінгу канадського уряду заявив, що його країна на три роки продовжить і суттєво розширить свою військову тренувальну місію в Україні під назвою UNIFIER, і те що Канада передасть Україні нелетальне обладнання, поділиться розвідданими та допоможе протистояти кібератакам, пише «Укрінформ».

«Сьогодні я постановив продовжити операцію UNIFIER ще на три роки, розширити цю тренувальну місію та надати Україні негайну допомогу», – сказав Трюдо.

За словами Трюдо, це обійдеться Канаді у 340 мільйонів канадських доларів (близько 280 млн доларів США).

Інструктор місії UNIFIER. Фото з відкритих джерел

«Я дозволив Збройним силам Канади упродовж найближчих днів направити до України 60 військовослужбовців, які приєднаються до близько 200 жінок та чоловіків, які вже перебувають в країні», – наголосив прем’єр-міністр.

Надалі Збройні сили Канади матимуть змогу довести кількість військовослужбовців в Україні до 400

Він додав, що Канада також передасть Україні «нелетальне обладнання, поділиться розвідувальними даними та допоможе протистояти кібератакам».

«Наша відданість операції UNIFIER гарантує, що Збройні сили Канади продовжать підтримувати безпекові сили України, аби Україна могла захистити свій суверенітет, безпеку та територіальну цілісність», – підсумував Трюдо.

Інструктори місії UNIFIER. Фото з відкритих джерел

Операція UNIFIER – це військова тренувальна місія Збройних сил Канади, яка розпочалась у 2015 році у відповідь на прохання уряду України про підтримку Силових структур України.

Тренувальна місія допомагає формувати та збільшувати можливості та спроможності силових структур, разом з цим працюючи в напрямку досягнення взаємосумісності з НАТО.

Раніше повідомляли, що уряд Канади на тлі загрози нового російського вторгнення розглядає можливість передачі Україні стрілецької зброї для підрозділів територіальної оборони.

UNIFIER Канада Навчання Світ Співпраця Україна