fbpx
Канада вчергове відмовляється постачати зброю до Туреччини

Канада вчергове відмовляється постачати зброю до Туреччини

Канада Світ Туреччина

Канада скасувала дію двох десятків дозволів на експорт до Туреччини товарів військового призначення.

Про це повідомляє Укрінформ.

Це пов’язано через неавторизоване використання канадських технологій під час конфлікту у Нагірному Карабаху минулого року.

Про це заявив міністр закордонних справ Канади Марк Гарно.

Варто нагадав, що протягом останніх двох років Канада тимчасово заморозила дію дозволів на експорт до Туреччини деяких товарів військового призначення.

Ударний БПЛА Bayraktar TB2

“МЗС Канади та Міноборони відтоді детально проаналізували усі заморожені й дійсні дозволи на експорт усіх військових товарів та технологій до Туреччини. За результатами цього аналізу, який виявив правдоподібні докази використання канадських технологій у Нагірному Карабаху, я оголошую про відкликання усіх дозволів, заморожених восени 2020 року”, – заявив міністр.

Він наголосив, що використання канадських технологій у нагірнокарабаському конфлікті “не відповідало ні зовнішній політиці Канади, ні запевненням щодо їх кінцевого застосування, наданим Туреччиною”.

Міністр також додав, що Туреччина залишається “важливим союзником по НАТО, тож заяви, пов’язані із програмами співпраці у межах НАТО, будуть оцінюватися окремо”.

Минулого року Збройні сили Вірменії збили безпілотний літальний апарат, у якому використовувалися канадські високотехнологічні системи. Такі дрони мала на озброєнні Туреччина.

Збитий ударний БПЛА Bayraktar TB2 сил Азербайджану. Жовтень 2020. Фото: МО Вірменії

Після оприлюднення цієї інформації Канада тимчасово заморозила дію 25 дозволів на експорт товарів військового призначення до Туреччини.

Bayraktar TB2 – турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Baykar Makina». Він оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.

Подібна ситуація з експортом канадського військового обладнання була у 2019 році. Тоді, Канада тимчасово призупиняла поставки озброєння в Туреччину через проведення Анкарою військової операції на півночі Сирії. А дипломатичне відомство країни вважало, що дії Туреччини можуть підірвати стабільність в регіоні.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Канада Світ Туреччина