fbpx
Канада відхилила пропозицію Boeing з її Super Hornet як претендента на новий винищувач

Канада відхилила пропозицію Boeing з її Super Hornet як претендента на новий винищувач

F/A-18 Hornet Авіація Винищувач Закупівлі Канада Королівські ПС Канади Світ

У Канаді відхилили пропозицію компанії Boeing з її винищувачем F/A-18E/F Super Hornet у якості претендента на оновлення повітряних сил країни.

Про це інформує Мілітарний.

Канадські ЗМІ, 25 листопада, повідомили, що за неофіційною інформацією команда, яка займалася вибором нового багатоцільового бойового літака для Повітряних сил країни, відхилила пропозицію американської компанії Boeing, замінити застарілі CF-18 Hornet новими винищувачами F/A-18 E/F Super Hornet.

Причиною цього кроку, неофіційно, є невиконання американським учасником канадських вимог.

Якщо буде підтверджено цю інформацію, то у фінальному конкурсі залишаться два учасники: Lockheed Martin з F-35A Lightning II та Saab зі своїм JAS-39E/F Gripen.

Через вимоги Канади, два європейські учасники тендеру: Dassault і Eurofighter GmbH раніше відмовилися від програми постачання нових бойових літаків.

Канада є учасником програми будівництва літаків Lockheed Martin F-35 Lightning II. З 1997 року уряд заплатив понад 600 мільйонів доларів, а в 2010 році тодішній прем’єр-міністр оголосив про закупівлю 65 літаків F-35A Lightning II.

Це рішення було скасовано після виборів 2015 року – тоді планувалося оголосити багатоетапну тендерну процедуру, яка дозволила б прозоро вибрати наступника для CF-18A/B Hornet.

У 2020 році уряд Канади оголосив, що в тендері на поставку 88 нових винищувачів для повітряних сил країни візьмуть участь три компанії.

Було повідомлено, що участь братимуть компанії: Lockheed Martin з F-35, Boeing з F/A-18E/F Super Hornet, а також Saab з Gripen E.

Винищувач CF-18 Повітряних сил Канади. Фото з відкритих джерел

Завершити конкурс планувалося у 2022 році, а поставка перших літаків повинна відбутися у 2025 році. Вартість закупівлі оцінюється в 14 млрд доларів США.

Конкуруючі компанії повинні були представити пропозиції, які надають економічні вигоди канадським оборонним підрядникам та іншим промисловим підприємствам.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


F/A-18 Hornet Авіація Винищувач Закупівлі Канада Королівські ПС Канади Світ